Сучасні системи оплати праці (ID:253659)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………..2
РОЗДІЛ 1.
1.1 Сутність та принципи заробітної плати на підприємстві………………4-5
1.2 Функції заробітної плати на підприємстві………………………………6-7
1.3 Форми і системи заробітної плати……………………………………...7-11
РОЗДІЛ 2.
2.1 Формування фонду заробітної плати на підприємстві………………12-14
2.2 Застосування доплат і надбавок до заробітної плати на підприємстві…………………………………………………………………14-18
РОЗДІЛ 3.
3.1 Формування заробітної плати на підприємстві………………………19-21
3.2 Шляхи та пропозиції покращення системи оплати праці …………..21-23
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………..24
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………..............
Зразок роботи
ВСТУП
В умовах перебудови економіки України, створення нових соціальних та економічних відносин у суспільстві, розбудови нашої держави як незалежної та самостійної, важливу роль відіграють питання організації оплати праці, тому що прогрес суспільства та його конкретних суб’єктів (підприємств, організацій) реалізується перш за все через зміцнення та розвиток особистих матеріальних стимулів, основною формою яких є оплата праці. Заробітна плата складається з основної і додаткової оплати праці.
Основна заробітна плата являється частиною коштів, що спрямовується на споживання, що представляє собою частку доходу, що залежить від кінцевих результатів роботи колективу і розподіляється між працівниками відповідно до кількості і якості витраченої праці. Заробітна плата працівника незалежно від виду підприємства визначається його особистим трудовим вкладом, залежить від кінцевих результатів роботи підприємства, регулюється податками і максимальними розмірами не обмежується.
Додаткова заробітна плата є тою складовою заробітної плати працівників, до якої включають витрати на оплату праці, не пов’язані з виплатами за фактично відпрацьований час. Нараховують додаткову заробітну плату залежно від досягнутих і запланованих показників, умов виробництва, кваліфікації.
Кожне підприємство має свою специфіку в організації оплати праці, її організаційними основами завжди є:
- забезпечення необхідного підвищення заробітної плати при зменшенні її витрат на одиницю продукції;
- регулювання трудових відносин, забезпечення рівноправності роботодавця і працівника;
- удосконалення нормування праці;
- вибір моделі, форм і систем оплати праці;
- взаємозв’язок розмірів заробітної плати з обсягами та вартістю виробленої продукції.
Актуальність даної теми полягає у тому, що заробітна плата є одним із головних чинників, які забезпечують ефективну систем матеріального стимулювання персоналу і що формує мотиваційний механізм трудової активності. Оплата праці є основним інструментом підвищення ефективності праці робітників.
Мета курсової роботи – вивчення і аналіз організації оплати праці та її регулювання в умовах ринкової економіки. Для реалізації поставленої мети необхідно поставити та вирішити цілий комплекс завдань:
1) охарактеризувати сутність та принципи нарахування заробітної плати на підприємстві;
2) обґрунтувати функції заробітної плати на підприємстві;
3) дослідити формування фонду заробітної плати на підприємстві;
4) визначити методологію застосування систем оплати праці;
5) проаналізувати застосування доплат і надбавок до заробітної плати;
1.2 Функції заробітної плати на підприємстві
Функція заробітної плати – це її призначення, роль, складова сфери практичної діяльності в узгодженні і реалізації інтересів головних суб’єктів соціально-трудових відносин – найманих працівників і роботодавців.
Заробітна плата в системі товарно-грошових відносин виконує низку функцій.
Відтворювальна функція полягає у забезпеченні працівників та членів їх родини необхідними життєвими благами для відновлення витраченої у процесі виробництва робочої сили та для відновлення поколінь
Стимулююча функція полягає у встановленні залежності розміру заробітної плати від особистого вкладу працівника та результатів діяльності всього колективу підприємства. Ця залежність повинна постійно стимулювати працівника в покращенні результатів своєї діяльності.
Оптимізаційна функція забезпечує певні пропорції в зростанні рівнів заробітної плати та продуктивності праці. Реалізація цієї функції здійснюється запровадженням заходів, які забезпечують зниження заробітної плати в розрахунку на одиницю продукції.
Регулювальна функція вирішує проблеми регулювання вартості робочої сили на ринку праці під впливом співвідношення її попит та пропозиції і розподілу трудових ресурсів за регіонами, галузями підприємствами з урахуванням особистих інтересів працівника щодо сфери прикладання своєї праці.
Інші роботи з даної категорії: