Розподіл і формування доходів в сучасній економіці (ID:254373)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ В СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ 4
1.1 Доходи: сутність, структура, функціональний розподіл та роль 4
1.2 Державне регулювання розподілу доходів 8
1.3 Концепція розвитку розподілу доходів 11
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ В УКРАЇНІ 16
2.1 Соціальна політика України в контексті чинної системи формування і розподілу доходів 16
2.2 Вплив податкового регулювання та формування доходів населення 21
2.3 Недоліки в системі формування і розподілу доходів в Україні 24
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ У НАЦІОНАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ 28
3.1 Можливості зростання доходів населення 28
3.2 Вдосконалення інституційного механізму формування і розподілу доходів в Україні 31
ВИСНОВКИ 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 37
Зразок роботи
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ І РОЗПОДІЛУ ДОХОДІВ В СУЧАСНІЙ ЕКОНОМІЦІ
1.1 Доходи: сутність, структура, функціональний розподіл та роль
З точки зору економічної теорії, поняття "дохід" не є простим. На складність цієї категорії вказували багато економістів. Одним з перших на цю особливість доходу ще на початку ХХ ст. звернув увагу видатний американський економіст, прихильник неокласичних теорій ціни, капіталу і економічної рівноваги Ф. Х. Найт, який підкреслював, що дохід підприємця має явно складний характер, і зв'язку між складовими його елементами важко виявити.
Цієї ж думки дотримувався також інший представник неокласичної доктрини, відомий англійський економіст і розробник теорії динамічної рівноваги Дж. Р. Хікс. Він відзначав, що, з точки зору економіста-теоретика, дохід - це дуже небезпечне поняття, яке слід уникати. На його думку, загальну теорію економічної динаміки можна розробити, не використовуючи цього поняття. "Щоб жити за коштами", немає потреби розміщувати точним визначенням доходу; для цього цілком придатне досить грубе визначення, що відповідає даній практичної заповіді, - констатує Дж. Р. Хікс. Про складність категорії "дохід" говорив і Дж. М. Кейнс. У вступі до другої книги своєї роботи "Загальна теорія зайнятості, відсотка і грошей" він вказував на три труднощі, які найбільше заважали її написання.
Першою перешкодою Д. М. Кейнс назвав вибір одиниць виміру, придатних для дослідження економічної системи в цілому, другим - роль, яку в економічному аналізі відіграють пропозиції, а третім - визначення доходу. У розумінні суті доходу Дж. М. Кейнсом важливу роль грала різниця в мікро- і макроекономічному підходах. Залежно від цих підходів він розрізняв поняття "дохід підприємця" і "сукупний дохід". Перевищення вартості виробленої продукції над факторіальною витратами і витратами користування становить прибуток, яку Дж. М. Кейнс пропонував показувати як дохід підприємця.
Інші роботи з даної категорії: