Зразок роботи
РОЗДІЛ 1. ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ БЛОКУ BRICS ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РОЗВИТКУ
1.1.Загальна характеристика країн BRICS
На сьогоднішній день країни групи БРІКС - Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР є найшвидшими економіками світу. Амбіції групи БРІКС мають серйозні підстави: на п'ять країн БРІКС припадає 26% території землі, 43% населення, близько 15% світової торгівлі, 40% виробництва пшениці, 50% виробництва свинини, 30% виробництва м'яса птиці і яловичини, 32% орних земель. Росія, КНР і Індія - держави, що володіють 5190 ядерних боєзарядів. Їх економіки за останні 10 років зросли в 4,2 рази (в той час як економіки розвинених країн виросли лише на 61%).
Більше того, необхідно відзначити, що номінальний ВВП БРІКС становить близько 18,5% загальносвітового показника.
На даний момент країни-учасники групи значно різняться за рівнем економічного розвитку і сформованими політичними традиціям. У той же час, не дивлячись на ряд відмінних рис, країни БРІКС об'єднують високі темпи економічного зростання і високий рівень інвестиційної привабливості, а їх економіки багато в чому є взаємодоповнюючими.
Зокрема, економіка Росії тісно пов'язана із видобутком енергетичних і вуглеводневих ресурсів, Китаю - відносно дешевими трудовими ресурсами при виробництві товарів, Індії - виробництвом IT, а так найдешевшими інтелектуальними ресурсами, ПАР - природними ресурсами, Бразилії - з сільськогосподарською продукцією, і електроенергією, що дає їм можливості для подальшої кооперації.
В результаті досліджень потенціалу цих країн багатьма провідними економістами, зацікавленими майбутнім БРІКС, були зроблені оптимістичні прогнози щодо їх майбутнього розвитку і взаємодії з розвиненими країнами. У своїй черговій статті про БРІКС Джим О'Ніл, аналітик інвестиційного банку Goldman Sachs, писав про те, що навіть найоптимістичніші прогнози не передбачали такого значного і швидкого зростання економік цих країн. Якщо в кінці 20 століття ключовими джерелами розвитку світової економіки були Сполучені Штати і Японія, то в 21 столітті їх змінили країни БРІКС.
Згідно з прогнозами Світового Банку, очікується, що до 2025 року розмір економік країн БРІК буде еквівалентний половині економік Великої Шістки, а до 2040 перевищить їх.