Інноваційна політика ТНК (ID:254388)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ТНК 5
1.1. Сутність та види інноваційної політики міжнародних корпорацій 5
1.2. Причини інтернаціоналізації інноваційної політики 9
1.3. Характеристика форм та етапів реалізації інноваційної політики ТНК 11
РОЗДІЛ 2. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ТНК НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ 16
2.1. Сучасний стан та тенденції розвитку інноваційної політики ТНК 16
2.2. Аналіз обсягу інвестицій ТНК у інноваційні проекти 20
2.3. Роль інтелектуальної власності в процесі реалізації інноваційної політики міжнародних корпорацій 22
РОЗДІЛ 3. ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ СИСТЕМИ СТИМУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ У ЗАКОРДОННИХ ФІЛІЯХ ТНК 26
ВИСНОВКИ 31
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 34
Зразок роботи
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ТНК
1.1. Сутність та види інноваційної політики міжнародних корпорацій
Згідно з класичною моделлю економічного зростання Р. Солоу, в якості основних чинників стабільного зростання виділяються наступні: приріст працездатного населення; приріст капіталу в усіх його видах; освоєння нових технологій. При цьому в моделі показано, що останній з наведених факторів, пов'язаний з інноваціями, дає більше половини вкладу в економічне зростання.
В умовах глобалізації світового господарства провідна роль в інноваціях належить транснаціональним корпораціям (ТНК), які оперують в загальносвітовому просторі; разом з тим зацікавленість в інноваціях проявляє і значна частина малого бізнесу. Інновації є одним з ключових чинників сталого економічного зростання не тільки бізнесу, а й держав в цілому.
З моменту зародження перших ТНК в кінці 19 століття роль промислового впровадження інновацій поступово росла, разом з тим зростала кількість інновацій припадають на ТНК в загальносвітовому. Перші експериментальні та науково-дослідні лабораторії з'явилися в промисловості Німеччини і США в XIX - початку XX ст. До 1920 р власні підрозділи наукових досліджень і розробок мали всі провідні концерни хімічної та електротехнічної промисловості світу. Великі корпорації, що працюють на олігопольних ринках, стали основним джерелом технологічних нововведень. Нововведення, в свою чергу, стали головним джерелом прибутків, економічного зростання та структурних зрушень.
У традиційному розумінні інновація – це впровадження нової техніки або технології, що є результатом досягнень науково-технічного прогресу. Сучасна теорія наукового планування визначає термін „інновація” як інвестиції, що забезпечують заміну поколінь техніки й технології, а, як відомо, саме інвестиції в сучасних умовах набувають усе більшого значення. Згідно із Законом України “Про інноваційну діяльність” [1] інновації – новостворені (застосовані) і (або) вдосконалені конкурентоздатні технології, продукція або послуги, а також організаційно-технічні рішення виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру та якість виробництва і (або) соціальної сфери Міжнародний досвід свідчить, що підвищення майбутньої цінності компанії завдяки більш ефективному використанню інновацій має два основних напрямки: "акселератор зростання та інновації".
Інші роботи з даної категорії: