Зразок роботи
Проблема корупції в сучасній Україні є ще однією з найактуальніших. Якщо провести екскурс в історію, то нескладно буде помітити, що ця проблема мала місце не тільки в сучасний історичний відрізок часу, але корупцією були пронизані практично всі гілки влади у будь-який час. Дані кримінологів свідчать про те, що корупція, як правило, виникає в зв'язку з незадоволеністю своїм становищем на роботі і суспільстві, через розуміння безкарності своїх дій і т.п. У зв'язку з цим справедливо припустити, що один з аспектів ефективної протидії корупції лежить в забезпеченні принципу рівності в суспільстві, а також невідворотність покарання. При цьому, такого його виду і розміру, яке б створювало ситуацію економічної невигідності вчинення корупційних злочинів. При цьому, варто зазначити, що корупція не існує як окремий фактор, а сприяє розвитку і інших проблемних місць, причому рішення деяких проблем, в першу чергу має на увазі рішення корумпованості працівників у відповідних галузях. Це такі галузі, як: безпека (відомчі і позавідомчі установи); медицина (лікарні, поліклініки тощо); освіта (університети, школи і т.д.) та інші, в тому числі життєзабезпечуючі галузі. Таким чином, корупція несе за собою не тільки проблеми в окремих галузях, а й загрозу економічній безпеці країни, як сукупності усіх галузей.
З огляду на актуальність теми, метою роботи є дослідження впливу корупції на економічну безпеку України в контексті сучасних трансформаційних процесів.
Виходячи із поставленої мети, було поставлено та досягнуто ряд наступних завдань:
1. Розкрито теоретико-методичні засади дослідження корупції в Україні.
2. Проаналізовано загальне поняття про економічну безпеку та її складові.
3. Досліджено історіографію протидії корупції у світі.
4. Проведено аналіз класифікаційних ознак та основних видів корупції в економічній діяльності.
5. Визначено соціально-психологічні умови виникнення та поширення корупції в економіці України.
6. Розкрито особливості протидії корупції у різних країнах світу.
7. Наведено інституціональні та адміністративно-правові норми протидії корупції в Україні.
8. Проаналізовано специфіку застосування антикорупційних механізмів в контексті децентралізації.
9. Досліджено сучасний стан розвитку України на основі міжнародних рейтингів.
Об’єктом дослідження виступає корупційна діяльність на території України у процесі досягнення економічної безпеки.
Предмет дослідження – передумови та способи впливу корупції на соціально-економічний розвиток України, а також перспективи її подолання.
В процесі дослідження було застосовано ряд загально-наукових та специфічних методів, серед яких: структурно-функціонального аналізу - формування бачення корупції як багатоаспектного, системного явища, що має різноманітні прояви; історико-правового - розкриття генезису корупції, законодавчих та інших державних засобів її подолання, а також реалізації у дослідженні положень адміністративного права; діалектичного методу – застосовано під час аналізу поняття «корупція»; експертних оцінок – формулювання висновків щодо заходів запобігання і протидії корупції в Україні; метод спостереження – безпосереднє сприйняття соціальних процесів, пов’язаних з корупцією, які відбуваються в суспільстві; вивчення документів, повідомлень засобів масової інформації, громадських організацій, зокрема Transparency International, а також звітів Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури як джерел інформації, що дозволило визначити основні напрями та окреслити проблеми запобігання і протидії корупційній складовій економічного та соціального розвитку.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що в межах роботи комплексно досліджено питання впливу корупції на процес досягнення соціального та економічного розвитку України через реалізацію адміністративно-правових заходів запобігання і протидії на усіх рівнях.
Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, переліку використаних інформаційних джерел.