Зразок роботи
У звіті з навчально-виробничої практики проаналізовано кадровий потенціал та його динаміку в ТОВ «ДЖЕМІКЛ».
Метою навчально-виробничої практики є реалізація знань та вмінь, які були набуті в процесі навчання, на практиці; ознайомлення з специфікою роботи на даному підприємстві, проведення аналізу стану плинності кадрів у межах компанії; закріплення пройденого матеріалу в процесі навчання; набуття досвіду роботи в сфері менеджменту та рекрутингу.
Відповідно до поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
вивчення виробничої та організаційної структури підприємства, специфіки роботи в процесі виробництва;
дослідження завдань економічних відділів, їх посадових обов’язків, форм статистичної та інших видів звітності з праці, методів розрахунків відповідних показників;
опанування прийомів обробки та аналізу статистичних даних.
Об’єктом практики виступає плинність кадрів та загальна чисельність працівників у ТОВ «ДЖЕМІКЛ».
Предметом практики є пропозиція ринку праці, тобто ті особи, які знаходяться в пошуках робочого місця в даній сфері.
Під час написання даного звіту використовувався системний метод наукового пізнання. Сукупність усіх проблем і перспектив аналізуються загальним методом, який широко відкриває змістпрдмета практики. Метод історичного порівняння в поєднанні з логічним створює методологічну карту для аналізу усіх соціально-економічних показників підприємства. Для оцінки плинності кадрів та загальної чисельності працівників на підприємстві були використані економічний та порівняльний методи. Також для побудови таблиць та діаграм використовувалися графічний метод, метод аналізу і синтезу.
Звіт складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. У першому розділі наведена загальна характеристика діяльності ТОВ «ДЖЕМІКЛ», у другому проведений загальний аналіз діяльності ТОВ «ДЖЕМІКЛ». У третьому розділі описано індивідуальне завдання на тему: Рекомендації щодо удосконалення методів управління персоналом з тов «ДЖЕМІКЛ»
Інформаційною базою для написання звіту з практики були використанні друковані видання та електронні ресурси, праці вітчизняних та зарубіжних вчених, дані статистичних спостережень.
Правила внутрішнього трудового розпорядку є нормативно-правовим актом локального характеру, який разом з іншими локальними актами консалтингової компанії, регламентує відносини, пов’язані із реалізацією трудових прав та виконання трудових обов’язків працівників компанії «ДЖЕМІКЛ».
Внутрішній трудовий розпорядок ТОВ «ДЖЕМІКЛ» включає: а) порядок взаємовідносин працівника та роботодавця, а також б) порядок взаємовідносин між працівниками в процесі праці. До елементів внутрішнього трудового розпорядку належать: а) основні трудові права та обов'язки працівників і роботодавця; б) режим робочого часу; в) порядок застосування заходів заохочення; г) порядок притягнення працівників до відповідальності.
Отже, правила внутрішнього трудового розпорядку — це розроблений роботодавцем у встановленому порядку документ, який регламентує організацію праці і за допомогою якого підприємство забезпечує дотримання трудової дисципліни та нормативну поведінку працівників.
Обов'язки працівників у ТОВ «ДЖЕМІКЛ» встановлюються також у технологічних і посадових інструкціях, інструкціях з охорони праці, пожежної безпеки, інших нормативних актах. Роботодавець має право видавати накази, що стосуються обов'язків окремих працівників. Розпорядження, що стосуються окремих працівників і є обов'язковими до виконання, мають право видавати керівники будь-якого структурного підрозділу підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень. Такі накази і розпорядження є обов'язковими до виконання, якщо вони не суперечать нормативно-правовим актам, а також нормативним актам керівника підприємства. Накази і розпорядження роботодавця не є нормативними актами, але можуть бути віднесені до категорії актів застосування права. Керівник у своїх наказах та розпорядженнях не може вийти за межі нормативних приписів (правових норм). Невиконання наказів та розпоряджень роботодавця є порушенням трудової дисципліни.
При прийнятті на роботу з кожним працівником підписується трудовий договір, обов’язковим додатком якого є розписка працівника про умови праці, що передбачена Законом України «Про охорону праці».
Особа, яка має намір працювати в компанії, вступити з нею у трудові відносини зобов’язана подати відповідні документи:
1. трудову книжку, яка має бути оформлена з дотриманням встановленого порядку (за винятком випадків, коли особа оформляється на роботу вперше);
2. паспорт громадянина України або документ, що його замінює; ідентифікаційний код, документ про освіту;
3. диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку.
При прийнятті працівника на роботу або при переведенні його на іншу роботу адміністрація зобов’язана:
1. ознайомити працівника з дорученою роботою, умовами її виконання та розміром оплати праці, роз’яснити його трудові права й обов'язки;
2. ознайомити працівника із правилами внутрішнього трудового розпорядку та іншими нормативно-правовими атами, що діють у компанії;
3. проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієні праці, вимог протипожежної охорони та інших спеціальних правил, які стосуються виробничої безпеки.