Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи аналізу чистого прибутку на підприємстві
1.1 Економічна сутність прибутку та його формування
1.2. Механізм формування валового фінансового результату та розподіл чистого прибутку
1.3 Процес та напрямки використання чистого прибутку підприємства
Розділ 2 Аналіз використання чистого прибутку на підприємстві
2.1 Техніко-економічний аналіз діяльності підприємства за 2004-2006рр. та фінансові результати
2.2 Динаміка прибутку та розрахунок впливу факторів на величину прибутку від реалізації товарної продукції
2.3 Аналіз та розрахунок формування чистого прибутку та його використання
Розділ 3 Основні напрямки покращення чистого прибутку на підприємстві
Висновок
Список використаних джерел
Додатки
У процесі аналізу необхідно вивчити динаміку частки прибутку, що йде на виплату дивідендів власникам акцій підприємства, самофінансування підприємства (реінвестований прибуток), фонд соціальної сфери, матеріальне стимулювання працівників, і таких показників, як сума самофінансування і сума капітальних вкладень на один працівника, сума зарплати і виплат на один працівника. Причому вивчати дані показники треба в тісному зв'язку з рівнем рентабельності, сумою прибутку на одного працівника, на одну гривню основних виробничих фондів. Якщо ці показники вище, ніж на інших підприємствах, чи вище нормативних для даної галузі виробництва, то існують перспективи для розвитку підприємства.
Важливою задачею аналізу є вивчення питань використання засобів фондів нагромадження і споживання. Засоби цих фондів мають цільове призначення і витрачаються відповідно до затверджених кошторисів. Фонд нагромадження використовується в основному для фінансування витрат на розширення виробництва, його технічне переозброєння, упровадження нових технологій і т.д.
Фонд споживання може використовуватися на колективні потреби (витрати на утримання об'єктів культури й охорони здоров'я, проведення оздоровчих і культурно-масових заходів) і індивідуальні (винагорода за підсумками роботи за рік, матеріальна допомога, вартість путівок у санаторії і будинку відпочинку, стипендії студентам, часткова оплата харчування і проїзду, допомога при виході на пенсію і т.д.).
У процесі аналізу установлюється відповідність фактичних витрат витратам, передбаченим кошторисом, з'ясовуються причини відхилень від кошторису по кожній статті, вивчається ефективність заходів, проведених за рахунок засобів цих фондів. При аналізі використання засобів фонду нагромадження варто вивчити повноту фінансування всіх запланованих заходів, своєчасність їхнього виконання й отриманий ефект.