Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Успішна фінансово - економічна ситуація у будь-якій державі, її прогресивний розвиток напярму залежать від досягнутого нею рівня життя населення, адже в концепції Програми розвитку ООН визначено, що будь-яка країна світу під час свого економічного розвитку в пешу чергу має створювати належні умови для того, аби життя людей було довгим, здоровим та наповненим творчістю.
Підвищення рівня життя населення для органів влади усіх рівнів пов’язано, в першу чергу, із рішенням тактичних задач, спрямовані на усунення поточних проблем чи їх запобігання в найближчій перспективі. Рішення даних злободенних, але разом із тим локальних завдань займає практично увесь основний час представників влади, спонукає використовувати всі наявні ресурси для досягнення цих цілей, однак тим самим залишає поза полем зору завдання розробки стратегії розвитку. Нині в контексті використання категорії «рівень життя» досить гостро постає питання про те, яким має бути процес формування рівня життя.
Звісно, це питання є дуже актуальним для нашої держави, тим паче в такий складний фінансово - політичний період для неї, коли на перше місце повинна стати проблема підтримання, стабілізації та забезпечення зростання рівня життя населення, створення умов для ефективного функціонування трудового потенціалу країни.
На сучасному етапі проблема рівня життя населення є дуже актуальною. Адже від її вирішення залежить подальше процвітання країни. На сучасному етапі наша держава переживає складний період економічного та соціально- політичного розвитку: вірусне захворювання COVID-19, конфлікт на Сході України, безробіття – це призводить до загострення кризи в країні, збільшення бідності, зростання соціального розшарування населення.
Ступінь дослідження та актуальність теми курсової роботи. Питання визначеної проблеми досліджували зарубіжні та вітчизняні науковці. Серед зарубіжних науковців, які досліджують проблеми рівня та якості життя людей, варто виокремити таких представників, як Л. Абалкін, М. Альберт, У. Беверідж, В. Бобков, Б. Генкін, Дж.К. Гелбрейт, Ф. Геруберг, Є. Капустін, Дж.М. Кейнс, В. Майер, А. Маршалл, У. Петті, П. Роджерс, А. Сен, Е. Тоффлер, Л. Туроу, Дж. Форестер, Т. Шульц. Серед вітчизняних учених це питання досліджують І. Андрейцева, Т. Башинський, Н. Гончаренко, К. Горохова, С. Калініна, О. Кваша, А. Кербікова, О. Кравченко, М. Лапушняк, А. Нестеренко, О. Рябека, Л. Синяєва, В. Стоянова, В. Шевечнко та інші.
Хоча питаннями рівня життя населення займалося і займається багато науковців, більшість питань потребує подальшого дослідження та конкретизації.
Мета і завдання дослідження. Мета курсової роботи полягає у дослідженні теоретико – практичних аспектів рівня життя населення, аналізу сучасного стану рівня життя населення, а також висвітлення основних проблем та шляхів підвищення рівня життя населення країни.