Зразок роботи
Вступ. 24 лютого 2022 року в Україні розпочалася повномасштабна війна. Війна України з російськи окупантами нанесе удар не тільки нашій нації, яка зіткнулася з масовими вбивствами, нелюдськими безчинствами, мародерством, зруйнованими містами, селами, історичними пам’ятками, скаліченими долями тисяч людей, а і відобразиться на розвитку усього світу. Саме тому, важливо дослідити перспективи розвитку післявоєнного відновлення України, спираючись на світовий досвід.
Гіпотезою даного есе виступає те, що післявоєнна відбудова економіки України буде потребувати гнучкого та ефективного державного регулювання, активної зовнішньої та зовнішньоекономічної політики держави.
Україна в режимі надзвичайного стану. Першою тезою есе виступає думка про те, що повоєнному відновленню буде сприяти перехід з воєнного стану України до режиму надзвичайного стану.
По перше, режим надзвичайного стану дозволяє країні обмежити діяльність політичних партій, що включає заборону на створення нових партійних установ. Цей режим також дає змогу призупинити діяльність деяких політичних партій, які можуть нести загрозу національним інтересам. Надзвичайний стан в країні також обмежує проведення повномасштабних політичних заходів [1].
По друге, частковий відступ від загальнонаціонального інформаційного простору, що дасть змогу обмежити власників в їх можливостях стосовно впливу на інформаційні ресурси.
По-третє, Україна в режимі надзвичайного стану буде функціонувати за принципом максимальної концентрації повноважень на загальнодержавному щаблі, який включає в себе жорстке управління сферами переважних напрямків та максимальну свободу місцевого рівня та підприємницької діяльності.
По-четверте, ключовими особливостями режиму надзвичайного стану виступає визначення пріоритетів щодо напрямку впровадження ресурсів.
До пріоритетних завдань можна віднести [2]:
1) трансформацію системи аналізу державних засобів, яка базується на структурі Рахункової палати, що включає в себе точну інформацію щодо реального стану справ, до яких можна віднести ресурсну базу, людський потенціал, ефективність менеджменту, оперативну та статистичну аналітику;
2) посилення силової структури, яка забезпечить відновлення діяльності підприємств ВПК, дивлячись на військовий досвід та реформуючи систему управління;
3) реконструкція критичної інфраструктури: ремонт доріг, забезпечення електропостачання, газу та води;
4) гарантування продовольчої безпеки, яка включає в себе імпорт вагомих товарів для громадян України та забезпечення сприятливого клімату для бізнесменів, які готови створити виробництво на території нашої країни з пільговим періодом від десяти років;
5) відновлення та реконструкція житлового майна населення, промисловості, для збільшення робочих місць, що сприятиме більш швидшому відновленню економіки;
6) заохочення і підтримка експорту.
Отже, режим надзвичайного стану для України поліпшить умови налагодження мікросередовища країни.