Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. В умовах активізації глобалізаційних процесів і виходу суб'єктів господарювання на міжнародні ринки товарів, послуг та капіталу зростає значення об'єктивної оцінки їх господарської діяльності. Основним параметром такої оцінки є розрахунок фінансового результату, на підставі якого визначається конкурентоздатність підприємства на ринку, його інвестиційна привабливість, кредитоспроможність, а також можливості зростання ринкової вартості підприємства.
Основним джерелом інформації про фактори формування фінансових результатів є звітність про фінансові результати, тому не втрачає актуальності питання підтвердження достовірності її показників.
Органічне включення нашої держави в процеси світового господарювання вимагає перегляду та систематизації всієї сукупності економічних важелів, наукового осмислення й теоретичного обґрунтування широкого кола мікро- і макроекономічних проблем, включаючи мотиваційний аспект господарської діяльності економічних суб’єктів господарювання, об’єктивні закономірності формування і використання їх доходів. В прибутку акумулюються різні фактори: результати виробництва й реалізації продукції (робіт, послуг), ефективності використання виробничих і фінансових ресурсів, результати ділового партнерства та виробничо-фінансового менеджменту, асортиментні характеристики. Необхідність формування чітких і єдиних принципів визначення системи факторів впливу на фінансові результати діяльності підприємства пояснює актуальність дослідження обраної тематики. Визначну роль відіграє процес формування збитків, що відображає помилки і прорахунки підприємства в напрямках використання фінансових засобів, організації виробництва та збуту продукції, досягнення заздалегідь запланованих фінансових результатів.
Аналіз останніх досліджень та публікацій показує, що вітчизняний досвід становлення аудиту та організації аудиторської діяльності вдосконалювався на основі праць відомих учених Ф. Бутинця, М. Білухи, З. Гуцайлюка, П. Голо-вача, М. Дем’яненка, В. Жука, С. Зубілевич, А. Кузьмінсько- го, В. Моссаковського, О. Петрика, П. Саблука, В. Сопка, В. Савченко, А. Ж. Пшенична. За останні роки багато публікацій зарубіжних учених – А. Аренса, Ю. Данилевського, Роя Додж, М. Коул, Я. Соколова, Дж. Лоббек, Д.Поттхаст та ін.
Постановка цілі. Мета нашого дослідження – розгляд окре-мих проблемних питань, які стосуються визначення суті аудиту фінансових результатів діяльності сільськогосподарських під-приємств, порядку його організації.
Для досягнення поставленої мети виникають такі завдання, як обґрунтування економічного змісту поняття «аудит фінансових результатів «та розгляд основних етапів його організації у сільськогосподарських підприємствах.