Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність. Оборотні кошти є однією зі складових майна підприємства. Умови їх використання та працездатність є однією з головних умов успішної роботи бізнесу. Розвиток ринкових відносин визначає нові умови їх організації. Такі кризові явища, як висока інфляція та заборгованість, змушують компанії змінювати політику щодо оборотного капіталу, шукати нові додаткові джерела та вивчати ефективність їх використання. Однією з умов безперервності виробництва є постійне оновлення його матеріальної бази — засобів виробництва. Це, у свою чергу, зумовлює безперервність руху самих засобів виробництва, що відбувається у формі їх кругообігу. Оборотні кошти завжди існують у формі грошей, продукції і товарів в обороті, що відповідає розподілу виробничих фондів і оборотних коштів. Обов'язковою умовою ефективного використання оборотних активів є продумане визначення їх потреб. Однією з найважливіших його фінансово-економічних характеристик є ліквідність. Втрата ліквідності, навіть на короткий проміжок часу, не тільки призводить до додаткових витрат, але й зупиняє виробництво.
Теоретичні особливості економічного обґрунтування напрямів ефективного використання оборотних активів, включаючи визначення поняття оборотних активів, їх раціональне формування та ефективне використання на підприємстві, висвітлені в роботах таких вчених-економістів, як: Білик М. Д., Бондаренко О. С., Власова Н. О., Голубко А. І. Дейнека О. В., Дядюк М. А., Мордань Є. Ю., Сумченко А. О., Соляник Л. Г., Стоянова-Коваль С. С., Тимощенко Ю. М., Чобіток В. І., Чухно І. С., Шарова С. В., Швець Ю. О., Ящук Д. Л. та ін.
Об'єктом курсової роботи є процес нормування та управління оборотними коштами на підприємстві ПрАТ «Домінік».
Предмет дослідження – теоретично-методологічні засади нормування та керування оборотними активами підприємства.
Метою даної курсової роботи є аналіз оборотних коштів підприємства та пошук оптимальних шляхів їх оптимізації.
Завдання курсової роботи:
дослідити сутність та зміст оборотних коштів підприємства їх склад та класифікацію;
проаналізувати важливість нормування оборотних коштів
проаналізувати фінансовий стан підприємства ПрАТ «Домінік»;
проаналізувати стан оборотних коштів на підприємстві ПрАТ «Домінік»;
запропонувати шляхи покращення управління та нормування оборотними коштами на підприємстві ПрАТ «Домінік».
Методи дослідження: спостереження, порівняння, узагальнення, абстрагування, формалізація, аналіз і синтез ранжирування, а також аксіоматичний, гіпотетичний, історичний і системні методи; статистичного дослідження, формалізації, фінансовоекономічного, системного та порівняльного аналізу – для дослідження особливостей і тенденцій аналізу оборотних активів підприємства та джерел їх фінансування; системного підходу – для систематизації проведених розрахунків.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативно-правові акти України, статистична інформація, бухгалтерська і фінансова звітність підприємства за останні 3 роки, матеріали досліджень українських і зарубіжних вчених, опубліковані у періодичних виданнях та розміщені у мережі Інтернет.
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури, що налічує 24 джерела. Загальна кількість сторінок - 41, кількість сторінок основного матеріалу – 36. Кількість таблиць 7, кількість рисунків – 3.