Зразок роботи
ВСТУП
Під інвестиційно-інноваційною діяльністю підприємств розуміють низку практичних дій громадян, юридичних осіб і країн щодо реалізації інвестиційно-інноваційної діяльності.
Дана тема актуальна тим, що дослідження проблем економічного інвестування завжди було в центрі уваги економічної науки. У складних ринкових умовах господарювання важливою умовою розвитку української економіки є ефективне здійснення інвестиційної та інноваційної діяльності на макро- та мікрорівнях, що значно підвищить конкурентоспроможність продукції вітчизняних підприємств, підвищить ефективність використання ресурсів, підвищення прибутковості соціально-економічного статусу суб'єктів господарювання.
Інвестиційний процес кожної країни тісно пов'язаний з її загальним економічним розвитком. Активізація інвестиційної діяльності в період рецесії не тільки сприяє оновленню морально застарілого основного капіталу, а й є неодмінною умовою впровадження у виробничий процес новітніх технічних досягнень.
Традиційні методи аналізу інвестиційно-інноваційної діяльності викладені в працях багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених: І. Шумпетера, Т. Гринько, Р. Лукаса, П. Ромера, Г. Гроссмана, Е. Хелпмана та ін., однак цілісних методик не існує до цього часу.
Метою курсової роботи є аналіз впливу стратегії інвестиційної та інноваційної діяльності на зростання економічної ефективності підприємства
Завдання курсової роботи:
- дослідити зміст, сутність, структуру та класифікацію інвестиційно-інноваційної діяльності підприємства;
- обгрунтувати методи і стратегії оцінки ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності підприємства;
- проаналізувати інвестиційно-інноваційну діяльність підприємства ЗАТ РБУ «ГАЛИЧ»;
- дослідити шляхи вдосконалення інвестиційно-інноваційної діяльності на підприємстві ЗАТ РБУ «ГАЛИЧ».
Об’єктом курсової роботи є інноваційно-інвестиційна діяльність підприємства ЗАТ РБУ «ГАЛИЧ».
Предметом курсової роботи є стратегічні напрямки розвитку інвестиційно-інноваційної діяльності підприємства.
Практичне значення отриманих результатів полягає у виробленні пропозицій щодо вдосконалення інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств.
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів (теоретичний, аналітичний та рекомендаційний), висновків та списку використаних джерел, що налічує 20 джерел. Загальна кількість сторінок - 51, кількість сторінок основного тексту - 46. Графічний матеріал – таблиці - 18, рисунки – 4.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ АНАЛІЗУ ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
1.1 Зміст, сутність, структура та класифікація інвестиційно-інноваційної діяльності підприємства
В умовах глобалізації та жорсткої конкуренції підприємства повинні приділяти особливу увагу інвестиційно-інноваційному розвитку, оскільки це впливає на рівень ефективної діяльності підприємств. Недосконалість ринкової та законодавчої бази свідчить про наявність значних управлінських проблем, які є основними чинниками обмеження інвестиційно-інноваційного розвитку вітчизняних підприємств [1, с. 156].
У вітчизняній та зарубіжній науковій літературі існують різноманітні визначення поняття інвестицій. Найпоширенішими є такі інвестиційні концепції:
- це витрати на нове будівництво, реконструкцію та розширення існуючих основних фондів, що працюють у матеріально-виробничій та невиробничій сферах [2].
- це всі види вартості, вкладені в комерційні об'єкти та інші види діяльності, результатом яких є формування прибутку (доходів) або реалізація соціального, екологічного ефекту [3];
- це використання грошей для отримання великих сум грошей, для отримання прибутку або реалізації приросту капіталу, або для обох [4];
- обміняти сьогоднішнє задоволення на майбутнє за допомогою інвестиційних товарів [5];
- це накопичення витрат виробництва і засобів виробництва і збільшення запасів матеріалів [6]; - це поточний приріст вартості основної власності внаслідок виробничої діяльності протягом періоду; частина доходу, не витрачена на споживання в даному періоді[7].
Поняття «інновації», як економічну категорію, ввів у науковий обіг австрійський економіст Шумпетер. Він вперше розглянув нову комбінацію факторів виробництва і запропонував п’ять розробок і змін, тобто питань інновацій:
- виробництво з новим обладнанням, процесами або новою підтримкою ринку;
- запуск продуктів з новими функціями;
- використання нової сировини;
- зміни в організації виробництва і його матеріально-технічному забезпеченні;
- поява нових ринків збуту.
Інноваційна діяльність — це діяльність, спрямована на пошук і впровадження інновацій з метою розширення сфери застосування та підвищення якості продукції, вдосконалення технології та організації виробництва. Інноваційна діяльність включає: визначення проблем бізнесу, реалізацію інноваційних процесів та організацію інноваційної діяльності.