Зміст
3адача 4
Визначити суму амортизаційних відрахувань та показники використання основних фондів, якщо вартість основних фондів на початок року становить 3,8 млн. грн. 3а планом передбачено ввести основні фонди у лютому на 250 тис. грн., у третьому кварталі – на 380 тис. грн., у грудні – на 120 тис. грн. та вивести обладнання в липні на 190 тис. грн. i в четвертому кварталі на 210 тис. грн. Середня норма амортизації становитиме 12,8%, а запланований обсяг випуску продукції – 26 млн. грн. при чисельності працюючих 1680 осіб.
3адача 5
Визначити коефіцієнти інтенсивного, екстенсивного та інтегрального використання п'яти фрезерних верстатів за даними, наведеними у табл. 2. Режим роботи – п'ятиденний, двозмінний; процент втрат часу – 3%.
Таблиця 2 – Вихідні дані
Деталь Норма часу, хв. Машинний час, хв. Програма на квартал, тис. од./квартал
I 14 8 1,8
II 22 15 2,5
III 55 45 3,5
Задача 7
Визначити виробничу потужність токарної дільниці механічного цеху i плановий обсяг випуску продукції, якщо: кількість токарних верстатів на дільниці – 27; кількість робочих днів у році – 255; режим роботи дільниці – 2 зміни; номінальна тривалість робочої зміни – 8,2 год.; плановий час перебування верстатів у ремонті – 7%; норма часу на виготовлення одного виробу – 12 хв. Планове використання виробничої потужності – 85%.
Задача 10
Визначити плановий показник фондовіддачі і річну величину економії від зниження амортизаційних відрахувань на 1 грн. виробництва продукції при незмінній вартості основних виробничих фондів, табл. 4.
Таблиця 4 – Показники роботи ВАТ „Єнакіївський металургійний завод”
Показники Одиниці виміру Значення показника
1.Амортизаційні відрахування за рік млн. грн. 96,3
2. Норма амортизації на реновацію % 9,2
3. Фактична фондовіддача грн./грн. 2,3
4. Перевиконання річного завдання по обсягу виробництва продукції млн. грн. 16,3
Задача 2
У плановому періоді пропонується час одного обороту довести до 58 днів впровадженням організаційно-технічних заходів. У базовому періоді обсяг реалізованої продукції становив 32 млн. грн., а середньорічний залишок нормованих оборотних засобів – 5,5 млн. грн. Визначити, на скільки днів скоротиться період обороту оборотних засобів та абсолютну суму вивільнених оборотних засобів.
3адача 4
Визначити норматив оборотних засобів у незавершеному виробництві та коефіцієнт оборотності, якщо: собівартість виробу – 14 тис. грн., оптова ціна –18 тис. грн.; виробнича програма 2 тис. од./рік; тривалість виробничого циклу, на початку якого витрачається 3,5 тис. грн. – 24 дні. Середньорічний залишок нормованих оборотних засобів становить 3,5 млн. грн.
3адача 4
Виробнича програма підприємства на плановий період визначена на суму 3680 тис. грн., що на 20% більше, ніж у базовому періоді. Виробіток на одного працюючого у базовому періоді становив 7360 грн. 3а рахунок кращої організації виробництва чисельність промислово-виробничого персоналу зменшиться у плановому періоді на 74 осіб. Визначити процент зростання продуктивності праці на підприємстві за плановий період, а також чисельність працюючих у плановому періоді.
3адача 7
Річний обсяг випуску деталей цехом становить 54 тис. од./рiк. Трудомісткість виробу знизиться з 52 до 47 хв./од. Ефективний річний фонд робочого часу працівника 1860 год./рiк, запланований коефіцієнт виконання норм виробітку 1,15. Визначити зниження трудомісткості виробничої програми, відносне вивільнення робітників та ріст продуктивності праці.