Дипломна робота на тему: «Підвищення інноваційного потенціалу як чинника конкурентоспроможності машинобудівного підприємства (на прикладі ВАТ «Дніпроважмаш»)» (ID:151210)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА 6
1.1. Основні чинники формування конкурентоспроможності підприємства 6
1.2. Місце інноваційного потенціалу підприємства у формуванні конкурентоспроможності 13
1.3. Вплив інноваційного потенціалу на конкурентоспроможність машинобудівного підприємства 24
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ІННОВАЦІЙНОЇ СКЛАДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ВАТ «ДНІПРОВАЖМАШ» 30
2.1. Загальна характеристика ВАТ «Дніпроважмаш» 30
2.2. Аналіз фінансово-економічної та зовнішньоекономічної діяльності ВАТ «Дніпроважмаш» 35
2.3. Оцінка наявного інноваційного потенціалу ВАТ «Дніпроважмаш» 52
2.4. Аналіз основних перешкод зростанню інноваційного потенціалу ВАТ «Дніпроважмаш» 58
РОЗДІЛ 3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ЧИННИКА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ 64
3.1. Характеристика технологічних інновацій у виробництві експортної продукції ВАТ «Дніпроважмаш» 64
3.2. Інвестиції у розвиток персоналу ВАТ «Дніпроважмаш», залученого до інноваційної діяльності 68
ВИСНОВКИ 74
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 80
Зразок роботи
В дипломній роботі проведено оцінку інноваційного потенціалу ВАТ «Дніпроважмаш», розроблено рекомендації щодо напрямів його підвищення та здійснено їх економічне обґрунтування.
В результаті проведеної роботи можна зробити наступні висновки:
Досліджено та визначено поняття «міжнародна конкурентоспроможність підприємства». Міжнародна конкурентоспроможність підприємства виявляється в досягненні підприємством конкурентних переваг у міжнародному суперництві. Проаналізовано систему чинників, які впливають на формування конкурентних переваг машинобудівних підприємств, оскільки це є важливим як для ідентифікації пріоритетних чинників, так і для визначення сили і напряму їхнього впливу. Визначено, що інноваційний потенціал підприємства відіграє важливу роль у формуванні міжнародної конкурентоспроможності, так як саме він визначає такі вирішальні конкурентні переваги як: якісні переваги товару над товарами інших підприємств; нижчі витрати, і, відповідно, ціни. Крім того, інноваційний потенціал впливає на техніко-технологічні, управлінські, фінансово-економічні та інші аспекти діяльності машинобудівних підприємств.
Досліджено та визначено поняття «інноваційний потенціал підприємства». Узагальнюючи всі підходи, інноваційний потенціал можна визначити як сукупність ресурсів та можливостей їх використання для реалізації інновацій, що дозволяє досягти стратегічних цілей підприємства.
Проаналізовано вплив інноваційного потенціалу на конкурентоспроможність підприємства. Встановлено, що тільки інтенсивне конвертування наукових знань в нові технології та товари забезпечить підприємствам можливість стійких темпів зростання, а зосередження їх зусиль на пріоритетних напрямках науково-технічного та соціально-економічного розвитку в межах інноваційних систем буде сприяти зростанню їх конкурентоспроможності на світових ринках. Зазначено, що формування науково-технологічного та інноваційного потенціалу буде успішним лише за умов стимулювання розвитку високотехнологічних виробництв, заснованих на вітчизняних науково-технічних розробках.
Інші роботи з даної категорії: