Зміст
Зміст :
Вступ
Розділ 1. Загальна характеристика виробничої потужності підприємства
1.1 Сутність виробничої потужності та її види
1.2. Методики розрахунку виробничої потужності
1.3. Управління технічним розвитком підприємства як напрям підвищення ефективності використання виробничих потужностей
Розділ 2. Аналіз технічного рівня виробництва на ВАТ "Овруцький ГЗК Кварцит"
2.1. Загальна характеристика підприємства ВАТ "Овруцький ГЗК Кварцит"
2.2. Аналіз використання основних фондів на підприємстві
2.3. Аналіз технологічного розвитку підприємства
2.4.Сучасні проблеми відтворення основних засобів виробництва
Розділ 3. Планування плану підвищення технічного рівня виробництва на ВАТ «Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»»
3.1. Обгрунтування стратегії технічного розвитку підприємства
3.2. Розробка плану підвищення технічного рівня виробництва та відтворення основних засобів
3.3. Оцінка запропонованих заходів
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Додатки
Висновки та пропозиції
Дослідження теоретичних основ та практичний аналіз використання виробничих потужностей ВАТ «Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит» дозволило зробити наступні висновки.
Виробнича потужність підприємства - це максимально можливий випуск про¬дукції необхідної якості в передбаченій номенклатурі за певний час (зміну, добу, місяць, рік) при повному завантаженні обладнання та виробничих площ у прийнятому режимі роботи з урахуванням застосування передової технології, організації виробництва і праці.
Забезпечення темпів розвитку і підвищення ефективності виробництва продукції можливе за умови інтенсифікації відтворення та кращого використання діючих основних фондів і виробничих потужностей підприємств. Ці процеси, з одного боку, сприяють постійному підтриманню належного технічного рівня кожного підприємства, а з іншого - дозволяють збільшувати обсяг виробництва продукції без додаткових інвестиційних ресурсів, знижувати собівартість продукції за рахунок скорочення витрат на обслуговування виробництва і його управління, підвищувати фондовіддачу і прибутковість.
Система показників, яка всебічно може характеризувати ефективність основних фондів, охоплює два їх блоки: перший - показники рівня використання в цілому і окремих видів основних фондів; другий - показники ефективності відтворення окремих видів і всієї сукупності засобів.
Для повного завантаження виробничих потужностей ВАТ «Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»» в дипломній роботі розглянуто проект підвищення ефективності використання виробничої потужнотсті ВАТ «Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»» , який передбачає встановлення і запуск дробильного комплексу на базі машини Metso С-160 для виробництва кубовидного щебеню.
Дробильний комплекс на базі машини Metso С-160 здатний при відповідному налаштуванні виробляти вузькі фракції каменя гірських порід з шагом в 5 мм, а також позбавити підприємство від малоліквідної продукції за рахунок мінімальної кількості відсіву (відходів фракції 0-2 м).
Аналіз ринку щебеню дозволив зробити висновок, що на сучасному етапі потреба в кубовидному щебені не задовольняється існуючими виробниками.
Придбання відцентрованої дробарки Metso С-160 економічно вигідно ВАТ «Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»», а наявний платоспроможний попит забезпечить її окупність.
У маркетинговому плані розвитку першочерговим завданням визначено: досягнення обсягів виробництва 3,5 млн. т щебеню на рік з організацією наступного вивозу й доставки, виховання нових професійних кадрів, впровадження інноваційних технологій у виробництво.
Проектом передбачається реконструкція дробильно-сортувального заводу, а саме: повністю відремонтувати всі елементи виробничого ланцюга, замінити й побудувати нові конвеєри, встановити нові грохоти й повністю відновити існуючі дробильні установки, а також встановити дробарку Metso С-160, що забезпечить випуск дрібних фракцій щебеню поліпшеної форми з відсутністю лещадності.
Чистий прибуток від реалізації продукції в 2011 році становитиме 16178 тис.грн., в подальшому від зростатиме з 121533 тис.грн в 2012 році до 275649 тис.грн в 2017 році.
Також, підвищиться рентабельність реалізації продукції: з 20,8% в 2011 році до 41,2% в 2017 році.