Зразок роботи
ВСТУП
Розвиток суспільства і забезпечення добробуту його членів істотно залежать від безпеки їх діяльності, від умов, при яких ця безпека здійснюється. Найважливішою складовою частиною безпеки є економічна безпека, яка нерозривно пов'язана з економічною ефективністю та незалежністю. Економічна безпека держави або його частин може бути гарантована лише за умови створення заходів, що забезпечують їх захист від зовнішніх і внутрішніх загроз. В той же час без підйому економічного потенціалу країни неможливо забезпечити захист держави і його членів від різного роду загроз. Недостатня опрацьованість цього питання визначається рядом причин, серед яких, в першу чергу, можна виділити таку, як істотна невизначеність станів в суспільно-економічних системах, що утрудняє процес моделювання таких станів, а значить і їх дослідження. На цьому фоні стає ясною необхідність подальшої розробки проблем економічної безпеки. Аналіз економічної безпеки і розробка рекомендацій по підвищенню її рівня є одним з головних завдань для економістів-аналітиків. Велике значення має при цьому використання і розвиток сучасних економічних методів досліджень.
Більш повно питаннями економічної безпеки займалися: Бендиков М.А., Гапоненко В.Ф., Дубицький Д.П., Капітула С.В., Козаченко А.В., Одінцов О.О., Пілова Д.П., Понамарьов В.П., Сухорукова Т., Таран О.В., Тумар Н. Б., Хіт Р., Шкарлет С. М., Юн Г.Б. та інші.
Однак багато проблем в теоретичних основах економічної безпеки, вибору видів використовуваних стратегій економічної безпеки, принципів та етапів, залишаються невирішеними у зв’язку з тим, що практичне застосування цього сучасного інструменту управління пов’язано з певними труднощами, потребує врахування специфіки підприємства, сфери та масштабів його діяльності.
Об`єктом дипломної роботи є процес зростання рівня економічної безпеки підприємства ТОВ «Акваторія».
Предметом дипломної роботи є теоретичні та практичні аспекти управління економічною безпекою підприємства ТОВ «Акваторія».
Метою дипломної роботи є розробка пакету заходів по зростанню рівня економічної безпеки підприємства ТОВ «Акваторія», з урахуванням його ринкових позицій та викликів.
Для досягнення поставленої мети в дипломній роботі вирішуються наступні завдання:
дослідити теоретичне підґрунтя визначення економічної безпеки підприємства;
визначити основні показники економічної безпеки підприємства;
виявити підходи до забезпечення економічної безпеки підприємства;
надати загальну характеристику господарської діяльності підприємства;
надати загальну характеристику та провести аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства;
провести аналіз фінансово-економічного стану підприємства ТОВ «Акваторія»;
провести дослідження конкурентного оточення та його впливу на економічну безпеку підприємства;
розробити організаційну систему управління асортиментом послуг;
запропонувати та обрахувати інвестиційний проект розширення спектру оздоровчих послуг;
оцінити вплив інвестиційного проекту та рівень економічної безпеки підприємства.
Методи дослідження. У роботі застосовуються такі методи і прийоми: прийоми теоретичного узагальнення і порівняння – для розкриття змісту й уточнення наукових понять із формування виробничої собівартості продукції на промисловому підприємстві; експертних оцінок – для отримання інформації щодо прогнозування обсягу продажу оздоровчих послуг; економіко–статистичний аналіз – для вивчення, порівняння емпіричних даних, аналізу динаміки, ефективності використання ресурсів.
Інформаційна база роботи. Інформаційну базу дипломної роботи становили законодавчі та нормативно-правові акти, що регламентують діяльність підприємств в Україні, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань економіки підприємства, планування діяльності підприємства, економічної безпеки, аналізу ринків, фінансів, економічного аналізу, матеріали спеціальних періодичних видань, а також фінансово-господарська звітність підприємства ТОВ «Акваторія».
Практична значущість роботи полягає в розробці методики комплексної оцінки і прогнозу економічної безпеки підприємства, у виробленні і обґрунтуванні нового підходу до оцінки економічної безпеки на основі реалізації інвестиційного проекту розширення бізнесу та підвищення рівня прибутковості, як основного критерію економічної безпеки.