Зміст
1. Організаційно – економічна характеристика підприємства
2. Аналіз фінансового стану та фінансових результатів діяльності підприємства
3. Діагностика показників кризового стану на підприємстві
4. Пропозиції щодо виходу сільського господарства з кризового стану
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Вiдкрите акцiонерне товариство «Черкаське обласне пiдприємство "Агротехсервiс" є сільськогосподарським підприємством, яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур в рослинництві та тваринництвом.
Аналіз основних показників діяльності підприємства засвідчив і фактори не досить стійкого становища, оскільки спостерігається зниження вартості майна, оборотного і необоротного капіталу в 2010 році, зниження чисельності, але і позитивні аспекти, такі як збільшення власного капіталу, валового і чистого доходу, валового і чистого прибутку та продуктивності праці.
Проведений аналіз ліквідності балансу засвідчив такі негативні фактори, як недостатність найбільш ліквідних і швидкореалізовуваних активів для покриття термінових і короткострокових зобовязань, тобто баланс вважати ліквідним не можна.
Аналіз показників ліквідності засвідчив, що жоден з розглянутих показників не відповідає нормативному значенню, а розглянуті показники фінансової стійкості говорять про те, що підприємство фінансується в основному не за рахунок власного, а за рахунок залученого капіталу. Причиною цього є значна сума накопиченого збитку, внаслідок чого в 2008 році власний капітал є навіть відємною величиною. Аналіз ділової активності показав, що активи, власний капітал і зобовязання мають низьку оборотність, а аналіз рентабельності свідчить про те, що в 2008 році всі показники рентабельності є відємними, а в 2009 році рентабельність є невисокою, а в 2010 році ще знижується.
Проведений аналіз сільськогосподарської галузі в цілому засвідчив той факт, що вона знаходиться в нестійкому фінансовому стані і має значні проблеми, які відобразились в тому числі і на досліджуваному підприємстві.
Діагностика кризи за різними моделями показала деякі розбіжності в ідентифікації кризового стану, але в цілому стан підприємства можна класифікувати як нестійкий, поки ще не кризовий, з можливістю успішної роботи підприємства в майбутньому.
На сьогоднішній день сільське господарство в нашій країні знаходиться в досить важкому стані.
Серед основних проблем, які торкнулися вітчизняного сільського господарства виділяють такі:
1) техніко-технологічна база України в сільське господарство є дуже застарілою і працює ще з Радянських часів. Вітчизняна машинобудівна промисловість, що нараховує майже півтори сотні розрізнених підприємств, не модернізована, оснащена технічно застарілим устаткуванням, технологічно відстала: зношеність технологічного устаткування досягає 70-80%, його середній вік - 30-35 років, а самі технології виробництва машин – жорсткі;
2) відбувається процес «старіння» сільськогосподарських. Молоде покоління все частіше іммігрує у великі місця, де є всі умови для навчання та праці, цікавого відпочинку, через що частина кваліфікованих конструкторських, інженерно-технічних і робочих кадрів вже вважається втраченою;
3) значна частина сільськогосподарських продуктів не знаходить збуту внаслідок па¬сивності споживчої кооперації, вкрай повільного становлення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і кредитних спілок на селі;
4) умови використання сільськогосподарських угідь не покращує ситуації. Більша частина чорноземів вже виснажені, вони втрачають свою продуктивність через недотримання правил обробки землі. Ґрунти не підтримуються добривами та іншими корисними елементами. А вміст гумусу зменшується з кожним роком;
5) через розвиненість корупції, хабарництва, нестабільність політичної та економічної ситуації в країні, недостатній розвиток фінансової системи держави та труднощі в роботі із вітчизняними партнерами, потік іноземних інвестицій, а особливо в сільське господарство майже відсутній.
Для покращення ситуації в країні необхідно змінювати аграрну політику, залучати інвестиції і впроваджувати нові технології.
Перелік графічного і табличного матеріалу:
Таблиця 1 Основні фінансово – економічні показники діяльності підприємства
Таблиця 2 Оцінка структури і динаміки майна підприємства
Таблиця 3 Аналіз динаміки та структури джерел утворення майна підприємства
Таблиця 4 Аналіз ліквідності балансу за 2008-2010 р.р. (тис.грн)
Таблиця 5 Показники ліквідності та платоспроможності
ВАТ «Черкаське обласне підприємство «Агротехсервіс»
Таблиця 6 Показники фінансової стійкості ВАТ “Черкаське обласне підприємство «Агротехсервіс»
Таблиця 7 Показники ділової активності ВАТ “Черкаське обласне підприємство «Агротехсервіс»
Таблиця 8 Темпи росту фінансових результатів діяльності підприємства ВАТ «Черкаське обласне підприємство «Агротехсервіс»
Таблиця 9 Темпи росту показників рентабельності підприємства
Таблиця 10 Рівень рентабельності сільськогосподарського виробництва в різних сільськогоподарських підприємствах, 2010 р., %
Таблиця 11 Показники ефективності сільськогосподарського виробництва в сільськогоподарських підприємствах
Таблиця 12 Аналіз прогнозів банкрутства підприємства