Зміст
1. Організаційно – економічна характеристика ВАТ «Черкасиобленерго»
2. Оцінка динаміки, структури та джерел формування прибутку підприємства
3. Аналіз прибутковості та рентабельності підприємства, його розподілу та використання на підприємстві
4. Шляхи збільшення прибутковості і рентабельності на підприємстві
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Обєктом аналізу магістерської практики є відкрите акціонерне товариство «Черкасиобленерго». ВАТ "Черкасиобленерго" здiйснює пiдприємницьку дiяльнiсть з постачання електроенергiї споживачам за регульованим тарифом та передачi електроенергiї мiсцевими електромережами напругою 154-0,4кВ на територiї Черкаської областi. Цi основнi види дiяльностi товариство здiйснює у вiдповiдностi до лiцензiй, виданих Нацiональною комiсiєю регулювання електроенергетики України.
Проаналізувавши основні показники діяльності підприємства можна констатувати зростання доходу від реалізації, чистого доходу, собівартості, хоча при цьому валовий і чистий прибуток зростає в 2009 році і знижується в 2010 році. Аналіз майна показав зростання власного і залученого капіталу, оборотних і необоротних активів. Аналіз трудового потенціалу показав, що зростає продуктивність праці, середньорічна і середньомісячна оплата праці, не дивлячись на зменшення чисельності в 2009 році на 113 осіб.
Аналіз ліквідності балансу показав, що він є не досить ліквідним, і міру ліквідності не можна вважати достатньою, аналізу показників ліквідності виявив, що вони не відповідають нормативним значенням, аналіз фінансової стійкості свідчить, що підприємство є не достатньо стійким.
Аналіз фінансових результатів засвідчив зростання валового, операційного, прибутку до оподаткування і чистого прибутку в 2009 році і його зменшення в 2010 році, аналіз структури чистого прибутку показав, що він зростає в питомій вазі в 2009 році і його значне зменшення в 2010 році.
Оцінка прибутку за видами діяльності показала, що основна діяльність є прибутковою, а інша операційна, фінансова і інвестиційна діяльність приносять збиток.
Розраховане значення фінансово – виробничого левериджу свідчить про те, що зростання обсягу продаж (виручка від реалізації продукції) на 1 % забезпечує збільшення чистого прибутку на 1,0864% в 2009 році і його зниження на 2,0009% в 2010 році.
Аналіз беззбитковості показав, що підприємство отримує доходів більше, ніж необхідно для досягнення беззбитковості, хоча і спостерігається значне зменшення фінансової міцності в 2010 році.
Аналіз показників доходних, витратних і ресурсних показників рентабельності засвідчив те, що вони зростають в 2009 році і значно зменшуються в 2010 році, хоча і більше 0.
Перелік табличного і графічного матеріалу:
Таблиця 1 Оцінка основних фінансово – економічних показників діяльності ВАТ «Черкасиобленерго»
Таблиця 2 Оцінка ліквідності балансу підприємства
Таблиця 3 Оцінка показників ліквідності і платоспроможності підприємства ВАТ «Черкасиобленерго», тис.грн.
Таблиця 4 Оцінка типу і показників фінансової стійкості, тис.грн.
Таблиця 5 Динаміка фінансових результатів діяльності підприємства (тис.грн.)
Таблиця 6 Оцінка складу фінансових результатів (тис.грн.)
Таблиця 7 Динаміка прибутку до оподаткування за видами діяльності
Таблиця 8 Структура прибутку до оподаткування за видами діяльності
Таблиця 9 Оцінка фінансового левериджу ВАТ «Черкасиобленерго»
Таблиця 10 Оцінка виробничого левериджу підприємства
Таблиця 11 Оцінка беззбитковості виробництва і реалізації підприємства
Таблиця 12 Оцінка витратних показників рентабельності підприємства
Таблиця 13 Оцінка ресурсних показників рентабельності підприємства
Таблиця 14 Оцінка доходних показників рентабельності підприємства
Таблиця 15 Факторний аналіз рентабельності активів