Зміст
1. Організаційно – економічна характеристика ВАТ «Черкаський хлібокомбінат»
2. Оцінка стану, структури та руху ресурсного потенціалу підприємства
3. Аналіз ефективності використання ресурсного потенціалу підприємства
4. Проблеми використання ресурсного потенціалу хлібопекарними підприємствами та шляхи їх вирішення
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Вiдкрите акцiонерне товариство "Черкаський хлiбокомбiнат" засноване згiдно з рiшенням регiонального вiддiлення Фонду Державного майна України по Черкаській областi № 602-АТ вiд 01.11.1996 року шляхом перетворення державного пiдприємства "Черкаський хлiбокомбiнат" у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Закону України "Про приватизацiю державного майна". Товариство виробляє 270 найменувань хлiбобулочної та кондитерської продукцiї.
Аналіз основних показників діяльності підприємства виявив, що на підприємстві спостерігаються позитивні тенденції зростання майна і джерел його утворення, оборотних активів, обсягу реалізації, валового прибутку, чисельності та продуктивності праці, але в той же час знижується вартість необоротних активів, власного капіталу, зростають довгострокові і поточні зобов’язання і підприємство отримує дуже значну суму збитку.
Аналіз ліквідності показав повну невідповідність розрахованих показників нормативним, що свідчить про неможливість підприємству розраховуватись зі своїми боргами, аналіз фінансової стійкості показав, що підприємство є нестійким, фінансується в більшій мірі не за рахунок власного капіталу, а за рахунок поточних і довгострокових зобов’язань.
Оцінку ресурсного потенціалу підприємства зроблено в такій послідовності: оцінка потенціалу матеріальних активів (основних і оборотних фондів); оцінка потенціалу нематеріальних активів; оцінка трудового потенціалу; оцінка потенціалу фінансових активів.
Аналіз основних фондів виявив, що їх залишкова вартість постійно знижується, в питомій вазі їх більшу частку займає активна частка основних фондів, а саме машини і обладнання, оцінка стану основних фондів дає змогу констатувати, що основні фонди є дуже зношені, а оновлення відбувається в останні два роки досить незначними темпами. Аналіз ефективності використання основних фондів показав, що за три роки знижується фондовіддача, зростає фондомісткість, фондоозброєність, а рентабельність є від’ємною, тобто ефективність використання основних фондів знижується.
Аналіз матеріальної частини оборотних фондів виявив, що вона значно зростає, особливо в 2010 році і в її структурі найбільшу частку становлять товари, оборотність більшої частини елементів матеріальної частини оборотних фондів зростає, що свідчить про зростання ефективності їх використання.
Сума нематеріальних активів є незначною, а в 2010 році їх залишкова вартість становить 0, а за останні 3 роки нематеріальні активи не оновлювались, через незначну їх вартість спостерігається значна їх доходність, дуже низька фондоємність і висока прибутковість.
Аналіз трудових ресурсів показав, що в 2009 році кількість персоналу знизилась на 15 осіб, але уже в 2010 році – зросла на 58, що викликано значним збільшенням робітників, які і займають найбільшу питому вагу в загальній структурі. Аналіз руху персоналу показав, що найбільший оборот спостерігався в 2009 році, коли було прийнято на роботу 58 осіб, інші ж показники є руху персоналу є невисокими. Аналіз ефективності використання персоналу показав, що зростає продуктивність праці, в той же час збільшується і трудомісткість, зростає також співвідношення продуктивності праці і середньорічної оплати праці.
Підприємство має значні суми фінансових ресурсів на рахунку в банку, ця сума зростає майже вдвічі в 2009 році і майже вдвічі знижується в 2010 році, а аналіз використання фінансових ресурсів свідчить про збільшення ефективності.
Перелік табличного і графічного матеріалу:
Таблиця 1 Основні фінансово – економічні показники діяльності підприємства
Таблиця 2 Оцінка ліквідності підприємства ВАТ «Черкаський хлібокомбінат»
Таблиця 3 Оцінка показників фінансової стійкості підприємства
Таблиця 4 Показники аналізу ділової активності підприємства
Таблиця 5 Динаміка основних фондів підприємства, тис.грн.
Таблиця 6 Оцінка складу основних фондів, тис.грн.
Таблиця 7 Оцінка стану основних фондів підприємства
Таблиця 8 Оцінка динаміки матеріальної частини оборотних фондів підприємства, тис.грн.
Таблиця 9 Структура матеріальної частини оборотних фондів підприємства, тис.грн.
Таблиця 10 Динаміка нематеріальних активів підприємства, тис.грн.
Таблиця 11 Структура і динаміка працівників ВАТ «Черкаський хлібокомбінат», осіб
Таблиця 12 Показники, що характеризують рух персоналу ВАТ «Черкаський хлібокомбінат», осіб
Таблиця 13 Динаміка і структура фінансових ресурсів підприємства, тис.грн.
Таблиця 14 Оцінка ефективності використання основних фондів підприємства
Таблиця 15 Оцінка ефективності використання матеріальної частини оборотних фондів
Таблиця 16 Оцінка ефективності використання нематеріальних активів
Таблиця 17 Динаміка показників, які характеризують продуктивність праці та використання фонду робочого часу
Таблиця 18 Аналіз ефективності використання фінансових ресурсів