Зміст
1) Чи застосовується щодо нематеріальних активів поняття залишкової вартості?
2) В чому переваги франчайзингу як форми ведення бізнесу?
3) Дайте визначення гудвілу. Коли гудвіл відображають в обліку як нематеріальний актив?
4) Як визначити вартість гудвілу?
5) Яка з ліцензій – звичайна, виключна чи повна – за інших рівних умов буде більше коштувати?
З – 3. Підприємство орендувало будівлю 1 січня 2005 року на 5 років згідно з контрактом, укладеним з її власником. Цей контракт також передбачає, що підприємство мусить, крім місячної орендної плати у сумі 2000 грн., сплатити ще 15000 авансом.
Необхідно:
1. Визначити вартість нематеріального активу, а саме, права на оренду будівлі, станом на 1 січня 2005 року, яка має бути відображена в балансі підприємства.
2. Обчислити річну величину амортизаційних відрахувань для нематеріального активу за 2005 рік.
3. Визначити залишкову вартість нематеріального активу підприємства на кінець 2005 року.
З – 5. Підприємство володіє трьома різними нематеріальними активами. Менеджер підприємства вирішує питання стосовно засад облікової політики по відношенню до нематеріальних активів. Щодо кожного з активів підприємство володіє наступною інформацією:
1. Гудвіл. Підприємство розпочало свою діяльність у січні 2005 року, придбавши іншу компанію за 1530 тис. грн. Вартість чистих активів цієї компанії на момент її придбання становила 1260 тис. грн. Керівництво підприємства вважає за доцільне інвестувати у придбання компанії суму, яка перевищує вартість чистих активів компанії, сподіваючись, що гудвіл буде дуже важливим довгостроковим активом в майбутній діяльності.
2. Ліцензія. Першого січня 2005 р. підприємство отримало ліцензію з боку державних органів на здійснення виробництва продукції (виробництво продукції підприємства підлягає державному ліцензуванню) строком на 5 років. Купівельна вартість ліцензії склала 6120 грн.
3. Патент. Підприємство придбало 1 січня 2005 року за 12,5 тис. грн. патент на право використання при виготовленні продукції запатентованої технології. Строк діє цього патенту згідно з українським законодавством 20 років, починаючи з дати його реєстрації в українському патентному відомстві. Продукцію за зазначеною технологією планують виробляти на підприємстві 7 років.
Необхідно:
1. Обчислити величину гудвілу підприємства на 1 січня 2005 року.
2. Обґрунтувати вибір системи амортизації і визначити річну величину амортизаційних відрахувань для кожного з нематеріальних активів відповідно до українського законодавства.
3. Обчислити первісну і залишкову вартість нематеріальних активів підприємства станом на 1 січня та 31 грудня 2005 року.