АНАЛІЗ НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИЛУЧЕННЯ ГРОШОВИХ КОШТІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ (ID:452334)
Зміст
28vika055@ukr.net
Вступ 5
Розділ 1 ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИЛУЧЕННЯ ГРОШОВИХ КОШТІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ 7
1.1 Сутність грошових коштів: підходи та визначення 7
1.2 Методика аналізу руху грошових коштів на підприємстві 13
Розділ 2 АНАЛІЗ ГРОШОВИХ КОШТІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» ЗА 2018-2020 РР. 19
2.1 Загальна фінансового-економічна характеристика підприємства ПАТ «Інтерпайп НТЗ» 19
2.2 Аналіз складу, структури, динаміки грошових коштів на ПАТ «Інтерпайп НТЗ» 24
2.3 Оцінка ефективності використання грошових коштів на підприємстві 28
Розділ 3 НАПРЯМКИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ГРОШОВИМИ КОШТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ ПАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» 32
3.1 Формування стратегії управління грошовими потоками суб'єкта господарювання для підвищення їх ефективності 32
3.2 Шляхи підвищення ефективності управління грошовими потоками підприємства 37
Висновки 41
Список використаних джерел 43
Додатки 46
Зразок роботи
28vika055@ukr.net
Актуальність теми. Функціонування підприємства неможливе без використання фінансових ресурсів. Основне місце серед вказаної сукупності займають грошові кошти. Їх надходження та витрачання формується в результаті господарських операцій і вимагає суворого цільового спрямування на досягнення поставлених господарських завдань підприємства. Порушення вказаних умов призводить до дисбалансу інших складових господарських засобів, технічної відсталості виробництва, фінансової залежності суб’єкта господарювання. Таким чином, ефективність управління найбільш ліквідними ресурсами, що залежить від своєчасного та оптимального контролю використання коштів, визначає рівень фінансової стабільності й можливість подальшого розвитку підприємства. Тобто грошові кошти є одним з вагомих факторів, що визначають фінансове становище підприємства, його життєздатність. Значущість та роль грошей на рівні підприємства обумовлює доцільність їх окремого детального дослідження, визначення стратегії і тактики управління формуванням та використанням.
Концептуальні основи сутності, виникнення та руху грошових потоків достатньо широко розглядаються в працях зарубіжних та вітчизняних учених: Ю. Брігхема, Л. Гапенскі, Д. Ван Хорна, А. Кінга, В. Бочарова, І. Бланка, В. Ковальова, С. Ф. Голова, В. М. Костюченка, А. Г. Загороднього, Л. Лігоненко, А. Поддєрьогіна, О. Терещенка, О. Шеремета та інших. Проте, хоча й досить багато напрацювань із зазначеної тематики, ще не сформовано єдиної теоретичної бази, яка б охоплювала увесь комплекс питань управління грошовими потоками підприємства. Окрім того, не визначено єдиного однозначного підходу при визначенні та тлумаченні категорії грошові потоки.
Метою курсової роботи є розроблення теоретико-методологічних, методичних та прикладних засад удосконалення методів аналізування та оцінювання грошових потоків підприємства.
Інші роботи з даної категорії: