Зразок роботи
1.Господарсько – правові засади функціонування підприємства і його загальна характеристика
1.1. Вид підприємства залежно від форми власності, кількість працюючих.
Об’єктом дослідження я обрав – приватне акціонерне товариство «Молочний альянс». Історія даного підприємства взяла свій початок з 2000 року.
Історія АТ «Молочний альянс» була розпочата з 2000 року, після того як було придбано низку виробничих підприємств, а в 2006 році вони було офіційно об’єднані і стали холдинговою компанією, яка мала установчий капітал приблизно 24 млн грн, а баланс на 99,9 % складався з довгострокових фінансових інвестицій. Тобто ми вже зрозуміли – що організаційна форма даного підприємства Приватне Акціонерне товариство.
В даний час АТ «Молочний альянс» - це підприємство, яке має централізовану структуру управління фінансами, закупками, маркетингом, виробництвом, логістикою і продажем.
Статутний капітал даного підприємства був збільшений і становить 30,87 млн. грн. Підприємство знаходиться в м.Києві, за адресою – вул. Лескова 9.
В 2006 році Олександр Деркач і Федір Шпиг (помер в ДТП 31 березня 2020 року) вирішили заснувати підприємство, до складу якого через деякий час ввійшли п’ять підприємств, які і об’єдналися в холдинг, що на даний час являється одним з найбільших виробників молочної продукції.[1]
До 2009 року дане підприємство було суто українським, але в даному році єдиним акціонером тоді ще ЗАТ « Молочний альянс» стала MilCo Holding N. V. (Нідерланди).
Провідна продукція підприємства різні молочні консерви: молоко згущене, какао, вершки, молоко згущене, яке має фруктовий аромат, молоко згущене Іриска. Продукція комбінату має попит не тільки нашій державі, а за межами України. [1]
Молочний альянс представляє собою групу компаній, які об’єднують п’ять підприємств, які займаються виготовленням сирів, цільномолочної і кисломолочної продукції і мають змогу продавати її в нашій державі і за кордон.
Холдинг включає: Пирятинський сир завод в Полтавській області і Баштанський сир завод в Миколаївській області, Золотоніський маслоробний комбінат (Черкаська область), Яготинський маслозавод філія «Яготинське для дітей» у Київській області.
Наш об’єкт дослідження займає перше місце по обсягу продажу молока в нашій державі. Холдинг продає 22% від всього ринку.
В 2019 році було заготовлено 342 тис тонн молока, з них було вироблено 19,2 тис тонн сиру. Загальний товарообіг холдингу склав 5,77 млрд. грн.. В тому ж році холдингом було інвестовано в свій подальший розвиток 200 млн грн..
1.2.Місце підприємства в господарському комплексі України
Компанія являється підприємством, яке займає перше місце по виробництву сухої молочної сироватки.
До того моменту, як почалася війна на Донбассі ( тобто до 2014 року), 60% сирів, яка вироблялася підприємством холдингу продавалася по Росії.
Пов’язані компанії:
Співвласники холдингу також являються співзасновниками ТРЦ River Mall, який було відкрито в м.Києві на Дніпровській набережній 12.
Мережа кінотеатрів «Планета кіно».
Співвласник ТОВ «Блокбастер-кіно» і мережі «Планета Кіно» ТОВ «Тріумф медія груп» - Дмитро Олександрович Деркач, син Олександра Деркача.
Співзасновник – Андрій Шпиг, син Федора Шпига і фірма МУВИМАКС ЛІМІТЕД (MOVIEMAX LIMITED), яку було зареєстровано на Кіпрі.
Медичний центр «Оберіг».
Власники клініки «Оберіг» це Олександр Деркач, Федір Шпиг і Віктор Рибчук. Вона була створена ними після того, як був проданий банк Аваль в 2008 році.
Розважальний центр «Блокбастер»
Співвласник – Дмитро Деркач, син Олександра Деркача.
Співзасновник – Андрій Шпиг, син Федора Шпига і фірма МУВИМАКС ЛІМІТЕД (MOVIEMAX LIMITED), яку було зареєстровано на Кіпрі.
Астарта – Київ – «Молочний Альянс» купує у них сировину.
Співзасновник і генеральний директор – мультимільйонер – Віктор Іванчик.
Молочний альянс купує у Кернел – трейд сировину.
Входить до структури холдингу «Кернел» бізнесмена і політика Андрія Веревського.
Молочний альянс купує у Крок-Агро сировину.
Засновники агропідприємства Олена Концур і Галина Садова, які пов’язані з київським політиком і бізнесменом, колишнім депутатом Київради Ігорем Вільдманом.
1.3.Цілі і напрямки діяльності підприємства
Для того, що діяльність підприємства була ефективна потрібно чітко визначити його мету. Основна його діяльність світова економіка називає місія, що і повинна визначити причину існування підприємства. Така місія підприємства це виробництво продукції (надати послугу) для того, щоб задовольнити потребу ринку і отримати максимально можливий прибуток.
Для того, щоб досягти потрібну мету, підприємство, в нашому випадку ПрАТ «Молочний Альянс» в процесі своєї діяльності має розв’язати певні завдання, до яких відносяться:
- власник підприємства маж отримати дохід;
- забезпечити споживача продукцією підприємства завдяки договорам;
- матеріально стимулювати персонал підприємства, створювати належні умови праці і можливості зростання працівника по фаху;
- постійно створювати нові робочі місця для населення в тій місцевості, де працює підприємство;
- здійснювати охорону навколишнього середовища;
- здійснювати безперебійну роботу підприємства і виробляти продукцію, яка має високу якість.
Завдання перед підприємство повинен висунути власник не зважаючи на форму власності підприємства. Найперше він повинен керуватися ситуацією і зовнішнього і внутрішнього середовища. Власник повинен дбати про свій інтерес, але при цьому має взяти до уваги доцільність завдань з погляду інтересу і профілю, потужність підприємства, наявність грошового і матеріального ресурсу, кваліфікація кадрів, відсутність обмеження на те, щоб займатися даним видом діяльності.
Мета власника в будь-якому випадку це отримати дохід завдяки реалізованій продукції, коли буде задоволений запит соціального і економічного характеру як власника засобу виробництва, так і трудового колективу. Підприємство в ринковій економіці може працювати на умові комерційного розрахунку, самоокупності і самофінансування. Вони може самостійно укласти договір з постачальником по потрібному йому виробничому ресурсу, наймає робочу силу, здійснює різні розрахунку. Підприємство має нести відповідальність за несвоєчасну сплату податку і інших видатків, повинно покривати з власного доходу весь збиток і витрати.
Згідно відомостям зі Статуту об’єкт нашої курсової роботи проводить самостійну діяльність, продає продукцію, за яку одержує прибуток, який залишається в його складі, після того, як сплатить всі податки, а також інші обов’язкові платежі. Але, дана форма підприємства – приватне акціонерне товариства дуже складна і має значні витрати на управління, а також повинна складати спеціальні звіти на вимогу органів держави, документувати всі операції, а для цього потрібно залучувати фахівців, які мають професійний досвід.