Зразок роботи
ВСТУП
На сьогоднішній день в кризових умовах розвитку економіки прибуток являється одним з найважливіших і найскладніших економічних категорій, який займає одне з важливих місць серед інструментів управління економікою. Роль прибутку в умовах ринку відіграє дуже важливу роль, так що К.Р. Макконнелл і С. Брю вважають прибуток первинним рушієм капіталістичної економіки. Слід відмітит, що прагнення до отримання прибутку – це вираз основного принципу раціональної поведінки в економіці, тобто досягнення максимальних результатів за мінімальних витрат.
Тема підвищення прибутковості підприємства є як ніколи актуальною у нинішній, кризовий та нестабільний для України час, адже пошук шляхів підвищення рентабельності є необхідним для керівників підприємств аби уникнути банкротства, утримати свою позицію та розвиватися на ринку.
Аналіз останніх наукових публікацій. Внесок щодо визначення управління, формування і використання прибутку підприємства, його діяльності в різних аспектах досліджували вітчизняні та зарубіжні науковці. Серед них можна назвати І. Бланка [23], О.В. Хмелевський [71], В. Меца [45], А. Сміта [62], К. Маркса [] та ін. Вивченням питань, що стосуються прибутковості підприємства та шляхів її підвищення займалась велика кількість вчених, у тому числі Антонюк Р.Р. [17], Огійчук М.Ф. [51], Єпіфанова І.Ю. [30] та ін. Але незважаючи на досить велику кількість наукових досліджень з цієї теми, питання щодо основних шляхів підвищення прибутковості підприємства досі залишаються актуальними.
Забезпечення динаміки сталого розвитку підприємства визначається його спроможністю здійснювати фінансування відтворювального процесу на розширеній основі. Для цього необхідно, насамперед, отримувати прибуток певної величини та якості, що забезпечує розширене відтворення підприємства [1].
Метою магістерської роботи є вироблення теоретико-методичних положень щодо підвищення прибутковості підприємства, розробка стратегій підвищення прибутковості підприємства; проведення аналізу техніко-економічної діяльності ДП «Камінь-Каширське лісове господарство»; розробка стратегій збільшення прибутковості підприємства.
Відповідно до мети дипломної роботи необхідно виконати завдання:
Визначити економічну сутність прибутковості підприємства, охарактеризувати функції та фактори, які впливають на прибутковість підприємства.
Охарактеризувати фактори, що впливають на прибутковість підприємства.
Надати загальну характеристику підприємства, що досліджується.
Провести оцінку фінансово-господарської діяльності ДП «Камінь-Каширське лісове господарство».
Розрахувати та оцінити ймовірність банкрутства підприємства.
Виявити можливі резерви підвищення прибутковості підприємства.
Обґрунтувати обрані шляхи підвищення прибутковості.
Економічно обґрунтувати заходи, які спрямовані на поліпшення прибутку ДП «Камінь-Каширське лісове господарство».
Об’єктом дослідження є сучасний стан прибутковості ДП «Камінь-Каширське лісове господарство».
Предметом дослідження є стратегії підвищення прибутковості підприємства.
Методи дослідження. У процесі дослідження використовувалися такі традиційні методи: економічного аналізу як: прийом порівняння, спосіб табличного відображення інформації.
Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні розробки методичних положень щодо стратегії підвищення прибутковості лісгоспу:
- розроблено методику визначення конкурентної позиції лісгоспів України, в результаті чого визначено пріоритетні напрямки розвитку лісового господарства з ціллю збільшення прибутку;
- систему чинників впливу зовнішнього та внутрішнього середовища на конкурентну позицію лісгоспу;
- методичні підходи до забезпечення підвищення прибутковості лісгоспу.
Практична значимість полягає у комплексному поданні заходів щодо підвищення рівня прибутковості для їх впровадження на вітчизняних підприємствах.
Інформаційну базу дослідження складають закони України та інші нормативно-правові акти, статистичні дані щодо розвитку галузі, кон’юнктурні дослідження галузі, наукові статті, навчальні посібники та дисертації вітчизняних та зарубіжних вчених, а також статистичні дані ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» на прикладі якого проводиться аналіз.
Зміст, структура та обсяг дипломної роботи. Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури. Робота містить !!! графіків, !!! таблиць. Бібліографія включає !!! позицій.
Одержані висновки та їх новизна: полягають у дослідженні розробки методичних положень щодо стратегії підвищення прибутковості ДП «Камінь-Каширське лісове господарство»: розроблено методику визначення конкурентної позиції підприємства, методичні підходи до забезпечення фінансування видів діяльності підприємства шляхом розподілу надходжень від зборів з користувачів. Досліджено напрямки підвищення прибутковості підприємств та розроблено рекомендації щодо підвищення прибутковості ДП «Камінь-Каширське лісове господарство».