Зміст
Вступ
Розділ 1. Акціонерний капітал та його організаційні форми
1.1 Суть і структура акціонерного капіталу
1.2 Організаційні форми капіталу
Розділ 2. Функціонування акціонерного капіталу в сучасних умовах
2.1 Акціонерний капітал в розвинених країнах світу
2.2 Функціонування акціонерного капіталу в країнах, що розвиваються
Розділ 3. Акціонерний капітал в Україні
3.1 Формування акціонерного капіталу в Україні
3.2 Проблеми та перспективи розвитку акціонерного капіталу в Україні
Висновки
Список використаної літератури
Акціонерний капітал - основний капітал акціонерного товариства, що утворюється за рахунок емісії акцій.
Акціонерний капітал є джерелом фінансування компанії і відбивається на пасивних рахунках.
Акціонерний капітал утворюється з внесків акціонерів шляхом придбання ними цінних паперів - акцій. У зв'язку з особливостями утворення акціонерний капітал існує в двох вимірах: у формі засобів виробництва, залучених на підприємстві, і у формі цінних паперів - акцій та облігацій. Капітал, що функціонує у виробництві, має певну вартість і в процесі кругообігу та самозростання послідовно виступає в одній із трьох функціональних форм і виконує відповідну функцію. Промисловий капітал з усіма його відособленими формами являє собою реальний капітал. Інакше кажучи, реальний капітал - це той, що функціонує у виробництві.
Масштаби акціонерного капіталу в тій чи іншій країні характеризуються насамперед показниками капіталізації, її частки у ВВП, обсягом торгівлі акціями, кількістю акцій, що мають регулярне котирування (лістинг).
Капіталізація ринку — це сукупна курсова вартість усіх емітованих акцій компаній, що мають регулярне котирування. Цей показник відображає ринкову вартість усіх компаній, що входять до лістингу фондових бірж (ринкова вартість компанії визначається як добуток курсової вартості акції на кількість її акцій, що перебувають в обігу).
Для країн із перехідною економікою та країн, що розвиваються, здійснення формування і купівлі акціонерного капіталу має специфічні риси. Іноземні компанії купують місцеві фірми переважно через механізм приватизації. Маючи змогу на рівні з національними претендентами брати участь у конкурсі, вони пропонують кращу ціну і більш ефективну стратегію розвитку підприємств. Зрозуміло, що таке формування і купівля акціонерного капіталу можливе лише з погодження держави, оскільки приватизаційні процеси перебувають під жорстким контролем державних органів.
Ефективне функціонування акціонерних товариств визначається такими обставинами, що одні обумовлені самою сутністю акціонерного товариства, інші - умінням вести його виробничу, комерційну і господарську діяльність.