Методика написання наукових статей (ID:1118820)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ ................................................. .................................................. .................3
1. Стилі та типи наукових текстів........................................... .............................5
2. Робота з науковою літературою ............................................ ..........................6
3. Основні способи переробки наукової інформації...........................................8
4. Критерії написання наукової статті…………………………………………9
Висновки…………………………………………………………………………10
Список використаних джерел…………………………………………………...11
Зразок роботи
Вступ
Актуальність теми роботи. Наукова публікація – основний результат діяльності дослідника, подання результатів якогось дослідження для наукової громадськості з метою позначити пріоритет автора у вибраній галузі досліджень.
Стаття – це твір, що грунтовно висвітлює якусь тему, ідею, питання, що містить елементи їх аналізу та призначене для періодичного видання чи збірника, що триває, як складова його основного тексту. Наукова стаття обов'язково включає елементи нового знання, які визначають її значимість. Це можуть бути нові експериментально зафіксовані об'єкти, явища, процеси; нові експериментальні факти, дані про якийсь об'єкт, явище, процесі; нові пояснення, інтерпретації відомих явищ та процесів, що ґрунтуються на теоретичних чи експериментальних дослідженнях; нові підходи та методи в теоретичних та експериментальних дослідженнях тощо. В окремих випадках наукова стаття може містити систематизацію, узагальнення вже відомих наукових даних про процес, явище або об'єкт, на основі якого робляться нові висновки та прогнози.
Можна виділити різні види наукових публікацій: монографії, статті, тези доповідей та ін. Найбільший інтерес мають наукові статті, які включають як статті, що рецензуються (перед опублікуванням стаття проходить рецензування) і нерецензовані статті, і праці (чи матеріали) конференцій [1].
Будь-яка наукова стаття має містити достатню кількість даних та посилань на опубліковані джерела інформації. Щоб написати хорошу статтю необхідно дотримуватись стандартів побудови загального плану наукової публікації та вимоги наукового стиль мови. Основні риси наукового іміджу: логічність, однозначність, об'єктивність. Це забезпечує однозначне сприйняття та оцінку поданих даних [5].
Мета дослідження – дослідити методику написання наукової статті.
Обєктом дослідження є наукова стаття.
Предметом дослідження є методика написання наукових статей.
Інші роботи з даної категорії: