Зміст
ЗМІСТ
Вступ……………………
1. Теоретична частина………………………
1.1. Компетенція Верховної Ради України у сфері державного управління зовнішньоекономічною діяльністю (Китай)
2. Практична частина………
2.1. Ситуаційна задача № 1……
Вітчизняне підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність. Вид зовнішньоекономічної діяльності, базисні умови постачання, товар, відповідний код за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) наведено в табл. З (додаток В). Згідно з номером варіанта необхідно:
1) доповнити задачу відсутніми даними (назва та місце розташування підприємства, назва та місце розташування його контрагента, кількість товару та одиниця виміру, ціна товару та одиниця виміру) з урахуванням виду зовнішньоекономічної діяльності, яку воно здійснює. Характеристику підприємства та зовнішньоекономічної діяльності, яку воно здійснює, необхідно подати у табличній формі (табл. 2)
2) скласти рахунок-фактуру відповідно до вихідних даних. Приклад рахунка-фактури наведено в додатку Б;
3) посилаючись на законодавчо-нормативні акти та міжнародні угоди, визначити, в яких відносинах знаходиться Україна з цим контрагентом (чи є країна членом Світової організації торгівлі (СОТ), Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГА'ГТ) та які методи регулювання зовнішньоекономічних відносин використовує держава для їх стимулювання (обмеження) (митні тарифи, кількісні обмеження, квоти, ліцензування, стандарти, митні процедури, антидемпінг, компенсаційні заходи, стандарти на товари тощо);
4) описати особливості здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємства з точки зору державного управління з посиланням на чинні законодавчі та нормативні акти;
5) охарактеризувати особливості державного управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства шляхом:
а) визначення режиму у сфері здійснення зовнішньоекономічної діяльності, який застосовує Україна до цієї країни;
б) встановлення наявності ліцензії на здійснення зовнішньоекономічноїдіяльності, опису порядку та умов її одержання;
в) зазначення переліку митних процедур, що застосовуються державоюдля управління зовнішньоекономічною діяльністю з урахуванням того, чизнаходиться українське підприємство у вільній економічній зоні.
2.2. Ситуаційна задача №2
Вітчизняне підприємство, розташоване у м. Яворові Львівської області, спеціалізується на виробництві молочних і кисломолочних продуктів та реалізує свою продукцію як на території України, так і на експорт. Підприємство працює на вітчизняній та імпортній сировині.
Тривають переговори з німецькою фірмою, і на початку наступного року передбачається створення спільного підприємства у м. Яворові за участю німецької фірми. Спільне підприємство працюватиме, використовуючи німецьке обладнання, технологію і, частково, на давальницькій сировині з Німеччини. Під час збуту орієнтуватиметься на вітчизняних та іноземних споживачів.
Опишіть особливості здійснення зовнішньоекономічної
діяльності підприємства з точки зору державного управління та правового регулювання
1) до створення спільного підприємства .
2) У процесі створення спільного підприємства.
3) Після створення спільного підприємства.
Висновки………
Список використаної літератури…