Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Так як Україна входила до складу СРСР, то її управлінська наука розвивалася виходячи з підходів, які тоді були. Ряд досліджень були спрямовані на вдосконалення адміністративно-командної системи, в зв'язку з чим був накопичений певний досвід.
За роки незалежності в Україні відбувалися складні проце¬си формування правових, економічних і соціальних засад де¬мократичного суспільства. Подальша розбудова державності передбачає розвиток політичної системи, удосконалення дер¬жавної участі в економіці, соціальне спрямування державної діяльності та розвиток духовної сфери, активізацію зовнішніх зв'язків.
Сильна та дієздатна влада є щонайпершою умовою успішних перетворень. Без неї неможливо створити передумови еконо¬мічного розвитку, становлення реальної демократії, оновлення високої культури та духовності. Потрібні сучасна система державного управління, ви¬сокий професіоналізм державної служби, надійна оборона дер¬жави та правозахисна система.
Предметом управління є форми і методи впливу на виробничу, соціальну та духовну сфери життєдіяльності лю¬дей, пов'язаних між собою спільними політичною та економіч¬ною системами. Становлення результативного та ефективного управління можливе за умови врахування особливостей початку XXI ст., що характеризується глобальною інтеграцією економічних і політичних відносин.
Ступінь вивченості теми. Базові управлінські положення теорії державного управління викладені в книгах Г.Райта, М.Х.Мескона, М.Альберта, Ф.Хедоурі та інших авторів.
Теоретичним аспектам дослідження проблем управлінської думки присвячені праці українських та зарубіжних учених: В.Б.Авер'янова, В.В.Цвєткова, В.М.Шаповал, Л.Т.Кривенко, М.П.Орзіха, Н.Р.Нижник, Є.В.Додіна, В.М.Князєва, В.М.Селиванова, Г.В.Атаманчука, Б. Гурне та інших.
Проте нові завдання й функції держави перехідного періоду зумовлюють і новий зміст її управлінської діяльності, і отже, визначають форми, методи управління, систему та структуру органів державного управління.
Головною метою дослідження є дослідження історичних етапів становлення та розвитку управлінської думки в Україні та світі.
Об’єктом дослідження є інститут становлення управлінської думки,.
Предметом дослідження є зміст та шляхи вдосконалення регулювання управлінської думки в Україні.
Завдання дослідження:
1. розкрити еволюцію управлінської думки;
2. розглянути тенденції розвитку методології управління;
3. проаналізувати становлення системи управління в Україні;
4. охарактеризувати розвиток сучасної управлінської думки в Україні;
5. визначити перспективи розвитку управлінської думки в Україні.
Методи дослідження: правового аналізу, історично-правовий, аналітичний та ін.
Структура роботи: вступ, 2 розділи, висновки, список використаної літератури.