Організація виборів президента України (ID:168613)
Зміст
ЗМІСТ
1. Вибори як пріоритетна форма безпосередньої демократії.
2. Загальна характеристика етапів виборчого процесу по виборах Президента України.
3. Виборчі спори та процедури їх розв’язання.
4. Порядок вступу на пост новообраного Президента України.
Висновки.
Список використаної літератури.
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Інститут Президента України як глави держави є порівняно новим явищем у політичному житті і державному будівництві України.
Принципи і засади виборів Президента України регламентуються Конституцією України та Закону України "Про вибори Президента України". Конституція України передбачає, що Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного та прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років. Вибори Президента можуть бути черговими, позачерговими (достроковими) i повторними. Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Президента України. Рішення про проведення виборів ухвалює Верховна Рада України не пізніше як за 180 днів до закінчення терміну повноважень Президента України. У разі дострокового припинення повноважень Президента України вибори Президента України проводяться в період 90 днів від дня припинення повноважень. Вибори призначаються на неділю, про що повідомляється через засоби масової інформації.
Для проведення виборів створюються один загальнодержавний виборчий округ i 225 територіальних виборчих округів. Виборчі округи поділяються на виборчі дільниці з кількістю від 20 до 3000 виборців, а у виняткових випадках з меншою чи більшою кількістю виборців. Організацію та проведення виборів Президента України здійснює Центральна виборча комісія з виборів Президента України, окружні, територіальні та дільничні комісії.
Право висувати претендента на кандидата у Президенти України належить громадянам України, які мають право голосу. Вони реалізують це право через політичні партії та їхні виборчі блоки, зареєстровані відповідним чином, а також через вибори виборців, у тому числі шляхом самовисування. Реєстрація претендентів як кандидатів у Президенти України здійснюється Центральною виборчою комісією не пізніше як на п'ятий день після подання всіх необхідних для реєстрації документів. Особа, яка отримала посвідчення на реєстрацію її як кандидата в Президенти України, має право вести передвиборчу агітацію та користуватися передбаченими в законодавстві гарантіями діяльності. Центральна виборча комісія з виборів Президента України на підставі протоколів окружних виборчих комісій не пізніше як у п'ятиденний строк після виборів установлює результати виборів Президента України. Обраним Президентом України вважається кандидат, котрий дістав на виборах понад половину голосів виборців, які брали участь у голосуванні. Конституція додає до цього, що Президент України вступає на пост не пізніше ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів. Вступаючи на пост, Президент України складає присягу на урочистому засіданні Верховної Ради України, текст i порядок проголошення якої визначається Конституцією України.
Мета роботи полягає в тому, щоб на основі доступної літератури проаналізувати та з’ясувати основні риси організації виборів Президента України.
Завдання : визначити вибори як пріоритетна форма безпосередньої демократії; охарактеризувати види виборів Президента України; дослідити порядок призначення виборів Президента України; проаналізувати виборчі спори та процедури їх розв’язання;
- охарактеризувати порядок вступу на пост новообраного Президента України.
Об’єктом дослідження : є основи та загальні риси виборчої системи в Україні.
Предметом дослідження: порядок підготовки та організації проведення виборів президента України.
1. ВИБОРИ ЯК ПРІОРИТЕТНА ФОРМА БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ ДЕМОКРАТІЇ
Інші роботи з даної категорії: