Середньовічні єресі. Інквізиція (ID:191238)
Зміст
Вступ
Розділ 1 Історіографія та джерельна база дослідження
Розділ 2 Соціальна ситуація перед утворенням інквізиції. Стан церкви.
Розділ 3 Єресь
3.1 Вальденська Єресь
3.2 Катарська єресь
Розділ 4 Інквізиція та її встановлення
4.1 Судочинство
4.2 Тортури. Багаття
Розділ 5 Інквізиція в різних християнських країнах західної Європи
Висновки
Список використаної літератури
Зразок роботи
Вступ
Протягом всієї історії Середніх віків в духовній сфері життя суспільства чільну роль відігравала християнська католицька Церква. В умовах загального занепаду культури, що стався після розпаду Римської імперії, тільки Церква протягом довгого часу залишалася єдиним соціальним інститутом, спільним для всіх країн Західної Європи. Церква стала не тільки головною політичною силою, а й мала домінуючий вплив на свідомість всього населення. Все культурне життя європейського суспільства цього періоду в значній мірі визначалася християнством. Саме мислення середньовічної людини було переважно теологічним, де Бог був творцем і центром всесвіту. Питання віри, питання про Бога, про джерело гріхів і пороків, про шляхи порятунку душі були найважливішими в духовному житті людей того часу.
Історія інквізиції - перш за все таємна історія. Церква мала всі підстави ретельно приховувати, замовчувати чи перекручувати з метою самовиправдання жахливі факти інквізиції.
Сьогодні в масовій свідомості інквізиція є терміном, який найбільш яскраво і повно характеризує «похмуре середньовіччя» з його багаттями, тортурами і стратами. Інквізиція стала позначенням фанатичного, жорстокого і кривавого церковного інституту, відправляв на вогнище всіх, винних і невинних.
Серед професійних істориків немає повної єдності у ставленні інквізиції. В історіографії існують дві діаметрально протилежні точки зору на її діяльність, що виражаються у звинуваченні і викритті з одного боку, і повне виправдання з іншого. Вивчення інквізиції продовжує залучати багатьох істориків, оскільки ця тема дійсно велика й багатогранна і незмінно викликає в суспільстві великий інтерес. Питання про місце інквізиції в історії, її цілі та методи діяльності продовжує хвилювати дослідників різних напрямків
Отже, дослідження історії інквізиції є важливим і актуальним на сучасному етапі.
Метою даної роботи є загальний опис історії інквізиції в період Середньовіччя в країнах Західної Європи, а також опис єретичних рухів,які передували її появі.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
-Проаналізувати історіографію та джерельну базу дослідження;
- Розглянути і описати переслідування єретичних навчань в період, що передував введенню інквізиції (II - XII ст);
- Охарактеризувати перші єретичні вчення;
- Розглянути і описати період безпосереднього введення інквізиційний трибуналів в Західній Європі і події, з цим пов'язані (XIII в);
- Охарактеризувати пристрій інквізиційний трибуналів;
- Охарактеризувати особливості діяльності інквізиції в різних країнах Західної Європи.
Об'єктом дослідження є інквізиція в середні століття в країнах Західної Європи, предметом - діяльність інквізиції в країнах Західної Європи.
Географічні межі дослідження: територія західної Європи.
Хронологічні межі дослідження: початок ХІІ ст. – початок XVI ст.
Структура роботи: робота складається зі вступу, 5 розділів, висновків та списку використаної літератури. Загальний обсяг роботи 69 сторінок.
Інші роботи з даної категорії: