Молодь як об’єкт боротьби між ОУН та радянською владою на західноукраїнських землях у 1944 – середині 1950-х роках (ID:306684)
Зміст
ВСТУП 3
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ ЩОДО ЗАЛУЧЕННЯ МОЛОДІ ДО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ У 1944 – СЕРЕДИНІ 1950-Х РР. 6
1.1. Основні засади пропагандистської роботи ОУН з молоддю 6
1.2. Діяльність молодіжних структур ОУН 10
1.3. Періодичні молодіжні видання Організації 14
МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА УРСР НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ ПРОТЯГОМ 1944 – СЕРЕДИНИ 1950-Х РР. 19
2.1. Основні напрямки реалізації молодіжної політики владною партією 19
2.2. Радянська освітня система як ідеологічний інструмент держави щодо роботи з молодим поколінням 23
2.3. Особливості радянської молодіжної періодики на західноукраїнських землях післявоєнного періоду 27
СПИСОК ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ 34
Зразок роботи
Актуальність дослідження. Молодь традиційно виступає активним учасником змін суспільно-політичного життя держави. Від того, наскільки влада звертає увагу на проблеми молодого покоління залежить не тільки її теперішній стан, але й перспективи майбутнього розвитку. Тому молодіжна політика завжди є одним із пріоритетних напрямків державних інтересів будь-якої країни.
Від початку свого утворення, а особливо у період сталінського тоталітарного режиму, радянська держава всілякими способами намагалася залучитися підтримкою молоді. З цією метою формувалася ступенева система дитячих, юнацьких, молодіжних організацій, покликаних формувати «радянського громадянина» з відповідними світоглядними орієнтаціями. Кожен громадянин СРСР, починаючи з «жовтенятського» віку, виховувався у дусі абсолютної, беззаперечної відданості ідеалам більшовицької парії та особисто її вождям – «великого Леніна» і «батька народів Сталіна».
У 1939–1940-х рр. радянська влада реалізовувала цю ідеологію на новоприєднаних територіях, у тому числі – Західній Україні. Однак під час проведення радянізації більшовицька партія зіткнулася із опором місцевого населення у формі націоналістичного підпілля та Української повстанської армії (УПА), активними учасниками якого виступала місцева молодь. В результаті, обидві ворогуючі сторони – радянсько-партійний апарат та націоналістичне підпілля, одне із найважливіших своїх завдань бачили у тому, щоб залучитися підтримкою молоді.
Вивчення уроків минулого, зокрема, особливостей організації молодіжної політики в умовах ворожого оточення, необхідне для розуміння її важливості у контексті майбутньої інтеграції окупованих територій Донбасу та Криму до складу України.
Мета дослідження полягає у визначенні чинників, які впливали на формування суспільно-політичних поглядів та ідейних переконань молоді західних областей України.
Відповідно до мети дослідження визначено такі завдання:
проаналізувати історіографію та джерельну базу роботи;
систематизувати й проаналізувати основні засади пропагандистської роботи ОУН з молоддю (діяльність молодіжних структур, періодика тощо);
визначити шляхи, засоби та методи проведення молодіжної політики радянської влади на західноукраїнських землях, а саме, освітню систему, створення різновікових організацій та розповсюдження відповідної періодики (газет і журналів) тощо.
Інші роботи з даної категорії: