Роль авіації у Другій світовій війні (ID:530414)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ІСТОРІОГРАФІЯ ТА ДЖЕРЕЛА ПРОБЛЕМИ
1.1 Джерельна база
1.2 Історіографічний огляд
РОЗДІЛ 2. СТАН, РОЗВИТОК ТА ВИКОРИСТАННЯ ВІЙСЬКОВОЇ АВІАЦІЇ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ
РОЗДІЛ 3. ПОВІТРЯНА ВІЙНА
РОЗДІЛ 4. АСИ СВІТОВОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АВІАЦІЇ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Зразок роботи
Актуальність. Стрімке зростання досягнень науково - технічного прогресу в усьому світі в XX столітті стимулював процес розвитку і вдосконалення військової авіації. Це призвело до того, що в роки Другої світової війни вона посіла одне з провідних місць в структурі збройних сил у всіх розвинених країнах світу. Подібні позиції авіація зберігає за собою і у даний час.
Роль авіації багатогранна і, зрозуміло, не замикається на особистій участі в бойових діях. Вона може гідно представляти досягнення держав завдяки участі кращих льотчиків і передових видів авіаційної техніки.
Створення і розвиток військової авіації неможливо без наявності потужної індустріальної та науково-технічної бази. Тому на прикладі Військово-повітряної авіації в роки Другої світової війни можна зробити висновок не тільки про військові, але, також, і про економічні досягнення.
Важливо відзначити, що процес і підсумки розвитку світової авіації нерозривно пов'язані з проблемою військових дій. Особлива значимість цього періоду підтверджується незмінно високим рівнем уваги до нього світової наукової громадськості як в післявоєнний період, так і в даний час. Події воєнного періоду продовжують залишатися сьогодні предметом гострих політичних, ідеологічних та наукових дискусій.
Аксіоматично, що запорукою подальшого успішного дослідження даної теми є збереження всього цінного, що створено істориками попередніх поколінь. Без освоєння і критичної переробки теоретичних і практичних досягнень минулого повноцінний розвиток сучасної історичної науки неможливо.
Даний період можна вважати одним з найбільш важливих для світової військової авіації, яка, безперечно, перебувала в центрі уваги, а кількість рішень по авіаційних питань займало найважливіше місце і за абсолютним числом, і по відношенню до рішень в інших оборонних питаннях. Щоб виключити неоднозначність в оцінках діяльності військових органів з розвитку авіації в 1939 – 1945 роках, вельми важливо виявити значення прийнятих рішень з цих питань та обставини, за яких це відбувалося, об'єктивно оцінити погляди державних і військових діячів, військових теоретиків минулого на способи реалізації цього процесу. У зв'язку з цим необхідно показати діяльність вищих державних органів влади і управління з будівництва, зміцнення і керівництву світової військової авіації у вигляді наступних тенденцій:
- зростання ролі світових ВПС як виду Збройних сил держав у Другій світовій війні;
- підвищення ролі постійного військово - технічного переозброєння ВПС у зміцненні авіації воюючих країн;
- поліпшення координації та взаємодії між усіма елементами військово-авіаційному виробництві у військових відомствах.
Розвиток світової військової авіації у розглянутий період визначається впливом різних факторів, зокрема – зовні – і внутрішньополітичних, економічного, військово - стратегічного і соціального.
Навіть короткий перелік цих факторів доводить необхідність комплексного підходу до вивчення даної теми. У свою чергу, ця обставина може сприяти дослідженням, яке вивчає не тільки розвиток світової військової авіації, а й вивчення суміжних проблем.
Метою роботи є комплексне вивчення історії світової авіації в період Другої світової війни, розглядання найвидатніших повітряних битв та участь в них льотчиків-асів.
Завданнями дослідження є проаналізувати джерелознавчу та історіографічну базу, з’ясувати яке місце і роль відігравали військово-повітряні сили в країнах учасниць Другої світової війни, розібрати найвидатніші повітряні битви, та визначити роль асів в цих битвах; показати їх професіоналізм, та ще немало важливе, їх відданість своїм країнам та патріотизм; розкрити значення спогадів свідків та очевидців.
Інші роботи з даної категорії: