Доба героїчних походів козаків (ID:678100)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ГЕТЬМАН ПЕТРО КОНАШЕВИЧ-САГАЙДАЧНИЙ………8
1.1 Історіографія досліджень…………………………………………….8
1.2 Постать Петра Конашевича-Сагайдачного………………………...10
1.3 Вступ до Війська Запорозького…………………………………….11
РОЗДІЛ 2. «МОРСЬКІ ПОХОДИ ПІД ПРОВОДОМ ГЕТЬМАНА ПЕТРА КОНАШЕВИЧА-САГАЙДАЧНОГО»……………………………………13
2.1Передумови і підготовка до морських походів………………………13
2.2 Морські походи під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного……………………………………………………………….18
РОЗДІЛ 3. СУХОПУТНІ ПОХОДИ КОЗАКІВ У ПЕРШІЙ ЧЕТВЕРТІ XVII СТ………………………………………………………………………34
3.1 Підготовка до походів…………………………………………………34
3.2 Визначні сухопутні походи козаків та внесок Сагайдачного у розвиток Війська Запорізького……………………………………………………….38
РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ В МУЗЕЯХ………………………………46
ВИСНОВКИ………………………………………………………………...54
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ……………56
Зразок роботи
Актуальність теми. Доба козацтва є яскравою сторінкою в історії нашої держави, і сама історія козацтва без його морських та сухопутних походів не була б такою цікавою. Саме в першій четверті сімнадцятого століття, козаки стали наймогутнішим військом в Європі, пізніше дослідники назвали цей період – «Доба героїчних походів», адже це найбільший розквіт військового мистецтва козаків та доба блискавичних та безпрограшних битв, тому дане питання заслуговує більш детального і глибокого дослідження.
Козаки були підданими короля Речі Посполитої, але вони часто проводили самостійну політику, і морські та деякі сухопутні походи є яскравим прикладом цієї політики. Активність козаків на чорному морі та пів-острові Крим сприяла визволенню підкорених турками народів, блокувала та стримувала розгортання турецько-татарської агресії не тільки вглиб українських земель а й всієї Європи.
Морські та сухопутні походи козаків першої четверті XVII ст. увійшли в історію України як «доба героїчних козацьких походів». Блискучі перемоги великою мірою були зумовлені мудрим керівництвом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, який гетьманував у 10-20-х роках(з перервами) XVII ст. Він прагнув піднести вагу козацтва в житті України.
Петро Сагайдачний провів реформу війська на Січі, основною суттю якої було підвищення організації, дисципліни і боєздатності козацького війська. Він перетворив партизанські ватаги козаків у регулярне військо, усунув із ужитку елементи розбійної вольниці, навів сувору дисципліну, заборонив пити горілку під час морських походів, а за провини не рідко карав смертною карою.
Кожен козак був добре озброєним та фізично підготовленим воїном, який міг воювати зранку до ночі, в теплу чи холодну погоду, тому в тогочасному світі козак був неперевершеним воїном.
На даний час рівень наукових знань про морські та сухопутні походи козаків в першій четверті XVIIст. не відображає всієї реальної картини того часу. Сказане обумовлює необхідність і актуальність вивчення даної проблеми, і її місце в історичному розвитку та в умовах української дійсності.
Інші роботи з даної категорії: