1.Роль Візантії як міжнародного учасника 2.Становлення Київської Русі як міжнародного учасника (ID:824892)
Зміст
Зміст
Вступ 3
1.Роль Візантії як міжнародного учасника 3
2.Становлення Київської Русі як міжнародного учасника 5
Висновок 7
Список використаної літератури 8
Зразок роботи
Висновок
Київська Русь мала велике історичне значення для багатьох неслов'янських народів. Давньоруська держава займала одне з провідних місць на міжнародній арені. Вона підтримувала широкі економічні, політичні та культурні зв'язки з багатьма країнами Сходу і Заходу. Київська Русь підтримувала політичні, торгові та культурні відносини з Чехією, Польщею, Угорщиною і Болгарією, мала дипломатичні зв'язки з Візантією, Німеччиною, Норвегією та Швецією, налагоджувала також зв'язки з Францією та Англією. Про міжнародне значення Русі свідчать династичні шлюби. Договори з Візантією зберігають цінні свідчення про суспільні відносини в Київській Русі та міжнародне її значення, закріплення права Русі у політичних і торговельних відносинах.
Візантія являє собою зримі і привабливі для нашого часу цивілізаційні риси з ядром в той час в Константинополі і системою взаємовідносин з периферії, що позитивно позначилося і на системі міжнародних відносин. Цінність універсальності підходу Візантії на прикладі міжнародних відносин проектується на сьогоднішній день і проявляється в цілому ряді закономірностей не тільки окремих регіонів, а всієї світової системи в цілому. При цьому безсумнівний плюс вивчення візантологів в можливості побудови історичної, політичної, релігійної перспективи не тільки на найближчий період, а й на більш віддалений.
Список використаної літератури
1. Буткевич В.Г Міжнародно-правова ідеологія слов'янських вождеств - попередників українського етносу // Український щорічник міжнародного права. - К. : 2010.
2. Гордієнко Д. Русь у системі зовнішньої політики Візантії першої половини Х ст. URL: http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/71280/01-Gordiyenko.pdf?sequence=1.
3. Задорожній О.В. Міжнародно-правова діяльність князів Київської Русі періоду "відносної централізації": від Аскольда до Святослава (ІХ-Х ст.) / О.В. Задорожній // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Право. - 2018. - Вип. 27(3). - С. 171-175.
4. Каргалов В.В. Внешнеполитические факторьі развития феодальной Руси: Феодальная Русь и кочевники / В. Каргалов. - М.: Вьсшая школа, 1967. - 637 с.
5. Парахіна М.Б. Основні напрями зовнішньої політики Русі IX - X ст. у контексті державотворчих процесів // Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – К. : Міленіум, 2017. – № 2. – С. 181-183.
6. Степаненко В. П. Византия в международньїх отношениях на Ближнем Востоке (1071—1176). Свердловск: Изд-во Урал, ун-та, 1988. 240 с.
7. Яровой Александр Перспектива международных отношений Византии для нашего времени // Труды Белгородской духовной семинарии. 2018. №8. URL: https://cyberleninka.ru/article/n/perspektiva-mezhdunarodnyh-otnosheniy-vizantii-dlya-nashego-vremeni.
Інші роботи з даної категорії: