Українська революція на Чернігівщині 1917-1921рр. (ID:842921)
Зміст
Вступ ……………………………………………………………………
Розділ 1 Соціально-політичне становище Чернігівщини під час подій 1917-1921рр………………………………………...……………
1.1. Особливості українських національно-визвольних змагань на Чернігівщині ………………..................................................................
1.2. Діяльність визначних постаттей в період революції 1917-1921рр …………………………………………………………………...
Розділ 2 Чернігівщина під владою більшовиків. Особливості періоду ………………………………………………………………….
2.1. Встановлення більшовицької влади на Чернігівщині в період 1917-1921рр……………………………………………………………...
2.2. Антибільшовицький опір як продовження національно-визвольних змагань……………………………………………………..
Висновки……………………………………………………………...…
Література……………………………………………………………….
Зразок роботи
Українська революція 1917-1921 років, 100-ліття з початку якої відзначила Україна в 2017 році, зробила реальною мрію багатьох поколінь українців про об'єднання в єдину соборну державу. Вона увібрала в себе весь багатовіковий досвід національно-визвольної боротьби українського народу. Саме в роки визвольних змагань з надзвичайною силою розкрилися творчі сили, свободолюбство і національний дух українського народу.
24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, який українці схвалили на референдумі 1 грудня. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності.
Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу. Державне існування України стало історичним фактом.
Сьогодні, на початку 3-го тисячоліття, ідея соборності постала з новою нагальністю й силою. «Хто не пам’ятає свого минулого, не вартий майбутнього!» - так каже українське прислів’я. Ідея державного соборного самоутвердження, починаючи з давніх часів великокняжої доби, залишалася стрижневою для всіх поколінь українців. Ця невтолима потреба історичної правди і справедливості, жагучий поклик волі рухали віковічною свідомістю мільйонів, готових заплатити позамежну ціну за її здійснення.
У дослідженні поставлено мету – на основі дослідження доступних історичних джерел (документів, фотографій, наукових праць, історичних монографій та періодичних видань) – висвітлити події української революції 1917-1921 років на Чернігівщині.
Завдання роботи – визначити вплив суспільно-політичних чинників на діяльність органів місцевого самоврядування під час революції, з’ясувати, як і чому відбувалася зміна влади протягом 1917-1921 років; чому, незважаючи на єдність кінцевої мети – незалежності України – вона так і не була досягнена, і які наслідки це мало для Чернігівщини.
Інші роботи з даної категорії: