Основнi етапи розвитку римськоi релiгii (ID:1128538)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ДЖЕРЕЛА, ІСТОРІОГРАФІЯ ТА МЕТОДОЛОГІЯ 5
1.1. Джерела з історії римської релігії 5
1.2. Історіографія 11
1.3. Методологія 24
РОЗДІЛ ІІ. РИМСЬКА РЕЛІГІЯ У 7-1 СТ. ДО Н.Е. 28
2.1. Божества та їх культи в царський та республіканські періоди 28
2.2. Ритуальна практика в римі 39
РОЗДІЛ ІІІ. РЕЛІГІЯ ІМПЕРАТОРСЬКОГО РИМУ 48
3.1. Релігійний скептицизм та культ імператора 48
3.2. Зміни ритуально культової практики 50
ВИСНОВКИ 56
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Протягом багатьох століть Рим був наймогутнішою державою античного світу в якому також поєднувались чисельні релігійні вірування. Історія Римської держави – це історія нескінченних завоювань, розширення території, загарбань та численних воєн. З невеликого міста-держави Рим розрісся до світової імперії, рівної якій не знає історія стародавнього світу. На шляху римських легіонів траплялись і первісні племена, і високорозвинуті цивілізації. Та важливою рисою римської культури, на відміну від багатьох інших, є дивовижна спроможність римлян сприймати надбання різних культур та здатність застосовувати їх в своєму житті. Знайомлячись з новою культурою римляни намагались перейняти її досягнення, завойовуючи нову територію вони поглинали досягнення народу, що її заселяв. Починаючи військові дії, римляни намагались задобрити богів, але не тільки своїх, а й ворожих, бажаючи переманити бога, відвернути його ласку від ворожого війська та схилити божество на бік римлян. Дуже часто бог заслуговував повагу римлян і залишався серед римських божеств. Саме цим, напевно, можна пояснити численність римського пантеону та різноманітність культів та обрядів, що існували в Римі.
Суспільно-політичний розвиток Ранньої Римської Імперії ще не був об’єктом детального дослідження у вітчизняному антикознавстві. У сучасній історіографії чи не кожен аспект еволюції системи принципату позначається контроверзійністю. Поряд із величезною історіографією проблеми можна говорити про фрагментарність її дослідження, виривання з контексту окремого питання, прагнення дослідити найдрібніші деталі без просування до осмислення системи принципату як феномену античного світу. Окремі сфери суспільного розвитку і дотепер залишаються поза увагою дослідників. Не вивчена еволюція релігійної самосвідомості римського суспільства у добу принципату. Практично уся життєдіяльність віруючої людини зумовлена релігійною самосвідомістю, а римське суспільство було глибоко релігійним. Наукова цінність проблеми та її недостатнє вивчення і визначають актуальність теми дипломного дослідження.
Об’єктом дослідження є виступає релігія Римської Імперії.
Предмет дослідження – римське суспільство та його релігійні вірування.
Метою дослідження є виявлення, систематизація, комплексний аналіз розвитку релігії на різних етапах існування Римської Імперії.
Виходячи з мети дослідження перед нами постають наступні завдання:
проаналізувати ступінь опрацювання теми в історіографії, визначити рівень її теоретичного осмислення;
виявити інформативні можливості основних видів джерел і обрати методику їх використання;
дослідити основні етапи розвитку релігії Римської імперії.
описати джерела, історіографію та методологію римської релігії;
дати характеристику римській релігії 7-2 ст. до н.е.
Методи дослідження визначаються характером теми, метою та особливостями джерельної бази, покладеної в основу дипломного дослідження. Дослідницький підхід поєднує використання як загальнонаукових, так і спеціальних історичних методів дослідження. Методологічною основою роботи є принципи історизму та об’єктивності. Використано також спеціальні історичні методи: порівняльно-історичний, проблемно-хронологічний, ретроспективний, індуктивний, герменевтичний..
Структура дипломного дослідження. Робота складається зі вступу, трьох розділів, поділених на підрозділи, висновків, списку використаних джерел і літератури.
Інші роботи з даної категорії: