Зразок роботи
За своєю суттю воєнний стан є особливим правовим режимом, який може бути введений за певних умов на території всієї України, або окремих її місцевостях. Підставами для введення воєнного стану стала збройна агресія росії 24 лютого. Небезпека державній незалежності України, її територіальній цілісності. І для відвернення таких загроз відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування під час воєнного стану надаються необхідні повноваження. Однак, важливим і доцільним залишається пропагування культурних практик. Піднесення морального духу, віри в перемогу та щасливе майбутнє.
В часи війни часто можна почути просте запитання – чи взагалі культура на часі?
Дана дискусія не є виключно українською. Варто згадати притчу про Уінстона Черчілля і видатки на культуру. В часи Другої світової йому на розгляд принесли бюджет країни, після чого він ніби запитав: «Де ж витрати на культуру?». Прем’єр-міністру відповіли, мовляв, «яка культура – війна йде», на що він зазначив: «Якщо культури нема, тоді навіщо ми воюємо?». Я повністю погоджуюсь з даним висловом. Вважається, що цих слів Черчіль насправді не казав. Хоча є й спростування. Проте, справжня чи приписувана Черчіллю фраза, визначає першу причину, чому культуру варто фінансувати під час війни – бо вона єднає і надає сенсу боротьбі за спільні цінності і спадок. Для України в протистоянні з росією велика складова перемоги – це єдність у розумінні, хто ми. І ця складова не менша, ніж військова.
Війна, яку ми бачимо сьогодні в Україні, є в першу чергу війною культур. У протистоянні зійшлися західна культура в особі України і традиційна російська культура в особі РФ.
Весь цивілізований світ об'єднується навколо підтримки України. З періоду війни, на території України та за її межами, завдяки людям відбуваються тисячі культурних практик, щодо підтримки морального духу українців. Серед ряду таких варто виділити:
- марші підтримки по різних куточках світу (Варшава, Париж, Тбілісі, Прага, Відень та багато інших);
- у Києві провели Міжнародний марш єдності на підтримку України (Під час ходи учасники маршу вигукували: «Слава Україні». Вони тримали прапори своїх країн, зокрема Канади, Великої Британії, США, Німеччини, інших держав, а також – України. На самому Майдані організатори заспівали Гімн України).