Метафора в англомовних політичних текстах (ID:881873)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………… 4
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТАФОР
В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ …………………………………………………………..
6
1.0. Вступні зауваження ……………………………………………………….. 6
1.1. Поняття метафори .………………………………………………………… 6
1.2. Параметри класифікації та типи метафор ………………………………... 9
1.3. Функції метафор……………………………………………………………. 13
Висновки до розділу 1…………………………………………………………… 15
РОЗДІЛ 2 ХАРАКТЕРИСТИКА МЕТАФОР У ПОЛІТИЧНИХ ТЕКСТАХ ………………………………………………………………………..
16
2.0. Вступні зауваження………………………………………………………... 16
2.1. Особливості політичного дискурсу………………………………………. 16
2.2. Функціональна класифікація метафор …………………………………... 19
2.3. Морфологічна таксономія метафор …………………………………… 26
2.4. Структурний поділ метафор ……………………………………………… 31
Висновки до розділу 2………………………………………………………....... 34
ВИСНОВКИ…………………………….……………….………... 36
ДОДАТКИ…………………………………………………..……….……….. 39
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…………………………….……. 45
Зразок роботи
ВСТУП
На сьогоднішній день досі існує великий інтерес до дослідження поняття метафори, що пов’язане з багатофункціональністю даного складного явища у процесі пізнання навколишнього світу. Доказом цього є наявність великої низки принципів вивчення метафори, оскільки вона розглядається науковцями як мисленнєвий механізм людини, що дає змогу зрозуміти взаємодію людини з дійсністю.
Метафора як засіб виразності допомагає надати додаткового емоційного значення, висвітлити точку зору автора та вплинути на сприйняття читачем навколишнього за допомогою перенесення ознак предметів та явищ на інші за їх схожістю.
Метафори, що реалізуються у різних сферах життя, були досліджені зарубіжними та українськими вченими (І. В. Арнольд, Н. Д. Арутюнова, М. Джонсон та Дж. Лакофф) з метою визначення типів та функціональних особливостей метафор.
Актуальність дослідження зумовлена тим, що, метафора часто використовується в політичному тексті для досягнення прагматичного ефекту над реципієнтом. У роботі досліджується функціонування різних типів метафор на основі англомовних періодичних видань.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній системно проаналізовано, виявлено та описано приклади метафор та їх функціонування, що реалізуються в політичному дискурсі.
Мета роботи полягає у визначенні функціональних, морфологічних та структурних особливостей метафор у англомовних політичних текстах.
Досягнення поставленої мети передбачає розв’язання таких конкретних завдань:
• визначити основні підходи до проблеми класифікації метафор;
• виявити певні структурно-смислові особливості відібраних метафор;
• встановити типологію метафор;
• розкрити функціональний потенціал метафор у сучасному англомовному політичному тексті.
Об’єктом дослідження є метафори в англомовному політичному тексті.
Предметом дослідження є функціональні, морфологічні та структурні особливості метафор у політичних текстах сучасних інтернет-видань.
Матеріалом роботи є 108 метафор, відібраних з інтернет-видань The Guardian, The New York Times, USA Today, The Independent, etc. загальним обсягом 42 925 слововживань.
У роботі були використані такі методи та прийоми дослідження, як: прийом суцільної вибірки – на етапі добору матеріалу із політичних тексів; метод кількісних підрахунків для встановлення кількісних характеристик досліджуваних одиниць; позиційний аналіз для визначення положення досліджуваної одиниці щодо інших одиниць або структурних частин тексту.
Теоретичне значення дослідження полягає в узагальненні вже існуючих у лінгвістичній літературі наукових праць, у визначенні специфіки функціонування метафор. Результати дослідження корисні для вивчення метафоричних одиниць у мовній картині світу.
Практичне значення полягає в можливості використання результатів дослідження у написанні студентських кваліфікаційних робіт.
Мета та завдання визначили структуру роботи. Вона складається зі вступу, двох розділів, висновків до кожного з них, загальних висновків, додатку та списку використаних джерел.
Інші роботи з даної категорії: