Особливості об’єктів транспортної інфраструктури для здійснення мультимодальних перевезень регіону України (ID:1132064)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ РЕГІОНІВ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ………………………………………………………………………..5
1.1. Соціально-економічна природа та сутність інфраструктури регіону……….5
1.2. Поняття, особливості та фактори формування транспортної інфраструктури регіону………………………………………………………………………………..9
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СТАНУ РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ………………………………………………………..15
2.1. Інституційне забезпечення розвитку транспортної інфраструктури на національному та регіональному рівні …………………………………………..15
2.2. Оцінка рівня розвитку транспортної інфраструктури Херсонської області……………………………………………………………………………….20
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………..28
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………30
Зразок роботи
Розглядаючи соціально-економічну природу і сутність інфраструктури, варто звернути увагу на особливості її функціонування і розвитку на різних рівнях соціально-економічної системи, тому що на кожному з рівнів вона має властиву тільки даному рівню спрямованість, але при цьому інфраструктури різних рівнів соціально-економічної системи перебувають у відношенні підпорядкування (таблиця 1.1).У загальному вигляді регіональна інфраструктура є підсистемою регіональної економічної системи та становить невід’ємну частину економічного простору регіону, тобто це створений на певній території комплекс умов, що виконують певні функції і стимулюють розвиток економічної діяльності на даній території. Поняття «інфраструктура регіону» має змістовний сенс: всі галузі повинні перебувати в певній відповідності як з обслуговуючими об’єктами, так і між собою, і бути керованими на регіональному рівні.
Значимість інфраструктури в економіці регіону в системі ринкових відносин визначається в основному функціями, які вона виконує, серед яких можна виділити найбільш істотні: розподільчу, комунікаційну і регулюючу (таблиця 1.3). У сучасній економічній науці існує три основні методологічні підходи до визначення поняття «транспортна інфраструктура» – технократичний (галузевий), функціональний і вартісний. У рамках першого підходу транспортна інфраструктура розуміється як вид інженерно-технічної інфраструктури регіону, що являє собою технологічний комплекс, що забезпечує швидке та безперебійне виконання перевізного процесу [5].
У рамках другого підходу транспортна інфраструктура визначається як спеціальний набір певних функцій для забезпечення умов безперебійного та швидкого виконання транспортного процесу [13].
У рамках третього підходу транспортна інфраструктура є різновидом регіонального інфраструктурного капіталу. Так, Гольська Ю.Н. регіональна транспортна інфраструктура, як правило, означає регіональний транспортний інфраструктурний капітал, тобто «певний тип капіталу, який має специфічний соціальний характер, що виражається в здатності транспортної інфраструктури приносити користь регіону не тільки з економічної, але й соціокультурної мети, та визначає синергетичний ефект від її реалізації» [ 6].
Основним призначенням транспортної інфраструктури області є забезпечення доступності та якості транспортного обслуговування основних галузей виробництва та населення конкретної території відповідно до потреб регіону. Як зазначила Єфімова О.Г. підкреслює. у роботі [9]: «транспортна інфраструктура займає важливе місце в розвитку регіону, з одного боку, забезпечує мобільність вироблених у ньому товарів і ресурсів, з іншого боку, сприяє доступності територій, забезпечуючи можливість вільного переміщення пасажирів і вантажів». У разі недостатнього рівня розвитку транспортна інфраструктура стає гальмом, а у разі випереджаючого розвитку – прискорювачем економічного зростання регіону.
Необхідно відзначити, що характер розвитку транспортної інфраструктури та її функціональні особливості визначаються виходячи з специфічних особливостей регіону, спільних регіональних соціально- економічних інтересів під впливом безлічі різних факторів (таблиця 1.6).
Інші роботи з даної категорії: