Зразок роботи
ВСТУП
Збільшення напруженості у комерційній та виробничій діяльності підприємств України, а також велика значимість зовнішньоекономічного розвитку, зумовили необхідність у створені ефективних, якісних та мобільних транспортно-логістичних послуг, які забезпечують здійснення вантажних перевезень. Підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на ринку міжнародних транспортних послуг потребує великих зусиль зі створення нових заходів для розвитку транспортних та логістичних систем, якісних послуг та здатності використовувати новітню техніку та технології. Комплексне і надійне рішення виникаючих транспортних та логістичних завдань, під час наближення до європейського простору, потребує вдосконалення механізму транспортно-логістичного обслуговування міжнародних вантажних перевезень. Саме це зумовлює актуальність даного дослідження.
В економічній літературі питання теорії й практики транспортного та логістичного обслуговування зовнішньої торгівлі розглядалися в працях відомих зарубіжних науковців: Кейнса Дж.М., Ліндерта П.Х., Альдертонна П.М. Питанням ефективності функціонування транспортно-експедиторської діяльності приділяли увагу такі українські і російські вчені і фахівці, як Коскіна Ю. А., Пічугіна Ю.В., Бунича П.Г., Бурмистрова М.М., Винникова В.В., Гаджинський А.М., Краєва В.І., Котлубай М.І., Міхин А.А., Нємчиков В.С., Примачов Н.Т., Раховецький А.Н., Румянцева А.П., Боровський В.М., Приходько Ю.М. та інші науковці.
Аналізуючи результати наукових досліджень українських вчених, чітко простежується тенденція збільшення витрат ресурсів для формування цілісної транспортно-логістичної системи, що займає одне з перших місць як для економічного стабілізування країни так і для збільшення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств. Ці висновки дозволили розвинути головні заходи вдосконалення процесу створення цієї системи.
Загальна проблема створення ефективної транспортної мережі зумовила розвиток усіх видів транспортування України, а також збільшення ролі міжнародних вантажних перевезень, що й стало головним завданням більшості вчених та науковців у даному напрямку. Однак, не зважаючи, на істотну кількість робіт у цьому напрямку, залишаються питання, які потребують подальшого вдосконалення. Звертаючи увагу на економічну та політичну нестабільність в Україні а також не достатнє фінансування галузі, одним з питань виступає факт невеликої кількості логістичних центрів у країні, що зумовлено також відсутністю ефективного та постійного розвитку цих центрів для надання сучасних транспортно-логістичних послуг. Іншим питанням виступає саме здатність транспортно-експедиторських підприємств задовольняти потреби сучасних клієнтів, що зумовлено саме розвитком нових технологій та методів надання тих чи інших видів послуг. Їх визначенню та вдосконаленню присвячена дана робота.
Розглянемо та проаналізуємо транспортно-логістичну систему України, знайдемо шляхи удосконалення механізму транспортно-логістичного обслуговування міжнародних вантажних перевезень, як фактору підвищення конкурентоспроможності підприємств країни.
Для досягнення мети необхідно виконати наступні завдання:
- Ознайомитись з поняттям та структурою транспортно-логістичних послуг, видами суб’єктів та їх характеристикою;
- Розглянути характеристику логістичного підприємства «Неоліт», напрями його діяльності та переваги співпраці;
- Проаналізувати фінансово-господарську діяльність та організаційну структуру компанії;
- Визначити шляхи підвищення ефективності транспортно-логістичного обслуговування компанії.
ВИСНОВКИ
В процесі виконання дипломного проекту було розглянуто транспортно-логістичне обслуговування міжнародних вантажних перевезень на прикладі Дніпропетровської компанії «Неоліт» та запропоновано шляхи удосконалення її діяльності.
Так, в першому розділі було визначено поняття транспортно-логістичного обслуговування, виділено послуги, які надаються в рамках транспортно-логістичної діяльності, наведено основних суб’єктів, які здійснюють дану діяльність та описано основні їх характеристики. Також було проаналізовано місце України в Європейських програмах з питань надання транспортно-логістичних послуг.
Другий розділ присвячено механізму здійснення транспортно-логістичного обслуговування вантажних перевезень компанією «Неоліт». Для цього було наведено характеристику підприємства, зображено географічну присутність компанії та її структуру. Особливу увагу приділено дослідженню напрямів діяльності підприємства, його фінансово-господарській діяльності та аналізу ефективності послуг, що надаються.
В третьому розділі розглянуто питання технологічного проектування в компанії «Неоліт» для ефективного обслуговування рухомого складу підприємства. Визначено необхідну кількість робочих постів для технічного обслуговування, поточного ремонту та обґрунтовано їх форми та методи. Також було розраховано необхідну площу підприємства.
У четвертому розділі визначено шляхи підвищення ефективності транспортно-логістичного обслуговування компанії в рамках єврологістичного співробітництва. Запропоновано розширити ряд послуг за рахунок здійснення мультимодальних перевезень, створення додаткових транспортно-логістичних центрів та відкриття складів, обладнаних новітніми завантажувально-розвантажувальними платформами. Економічно вигідним є розташування складських приміщень компанії закордоном.