Зразок роботи
ВСТУП
Складові інфраструктурного комплексу є головними елементами, що спроможні вивести нашу державу на новий рівень розвитку та модернізаційного оновлення. Наразі Україна крокує шляхом втілення широкого спектру реформ, спрямованих на покращення, в першу чергу, добробуту населення держави, тому робота з удосконалення та розвитку інфраструктури має важливе значення та є достатньо актуальною.
Коли йдеться про розвиток інфраструктури, то, перш за все, мають бути враховані такі складові: транспорт, промисловість, зв'язок, житлово-комунальне господарство, освіта, медицина і рекреаційна система, соціальне забезпечення, культура, екологія як одні з найбільш важливих систем для нормального розвитку як регіону і країни, в цілому.
Аналіз інфраструктури регіонів України на сучасному етапі засвідчив нерівномірний стан та певні диспропорції її розвитку. Проблема є комплексною, що об’єднує цілу низку передумов. Але базовий недолік – це невідповідний розподіл бюджетних коштів та способів контролю їх використання.
Прискорений доступ до інформаційних ресурсів, розвиток сучасних телекомунікаційних систем, збільшення обсягів вантажопотоків усіма видами транспорту, облаштування транспортних коридорів, розвиток транзитного потенціалу, формування логістичних платформ є потужним каталізатором модернізації не лише регіонів, а й національної економіки в цілому.
Метою роботи є визначення стану транспортної інфраструктури Дніпропетровської області шляхом врахування різних експлуатаційних характеристик дороги для визначення складу робіт з їх утримання та ремонту.
Об’єктом роботи є експлуатаційні характеристики дорожнього покриття, предметом – показники забезпеченості розрахункової швидкості, рівень завантаження дороги рухом, показники аварійності, рівності, зчіпних якостей покриття, а також показники міцності нежорстких дорожніх покриттів.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні задачі:
- Проаналізувати стан транспортної інфраструктури Дніпропетровської області;
- Розрахувати експлуатаційні характеристики дороги: показник забезпеченості розрахункової швидкості, рівень завантаження дороги рухом, показники аварійності, рівності, зчіпних якостей покриття, а також показники міцності нежорстких дорожніх покриттів.
- Розробити власний підхід для оцінки якості доріг.
- Визначити склад робіт з утримання та ремонту дороги.
В роботі було використано методи математичного моделювання.
ВИСНОВКИ
В процесі виконання роботи було проаналізовано стан транспортної інфраструктури Дніпропетровської області, розглянуто основні програми її розвитку та вдосконалення.
Також було розраховано експлуатаційні характеристики дороги: показник забезпеченості розрахункової швидкості, рівень завантаження дороги рухом, показники аварійності, рівності, зчіпних якостей покриття, показники міцності нежорстких дорожніх покриттів, - та визначено склад робіт з утримання та ремонту дороги.
Розроблено власний підхід для оцінки якості доріг і наведено техніко-економічне обґрунтування