Удосконалення управління логістичними процесами в тов «Катернопільський елеватор" (ID:559720)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРИТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ЛОГІСТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
1.1. Зміст та поняття логістичних процесів на підприємстві
1.2. Основні концепції управління логістичними процесами на
підприємстві
1.3. Методи оцінки управління логістичними процесами на підприємстві
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ УПРАВЛІННЯ ЛОГІСТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ В ТОВ «КАТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР»
2.1. Загальна характеристика діяльності підприємства
2.2. Аналіз управління логістичними процесами в ТОВ «Катернопільський елеватор»
2.3. Оцінка ефективності управління логістичною системою ТОВ «Катернопільський елеватор»
РОЗДІЛ 3. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЛОГІСТИЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
3.1. Основні напрями підвищення ефективності логістичної системи
3.2. Розробка інтелектуального транспортно-логістичного центру в управлінні логістичними процесами підприємства
3.3. Економічна ефективність від впровадження заходів
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ
1. Визначено, що логістичний процес – це впорядкована в часі послідовність логістичних операцій, спрямована на забезпечення споживача продукцією відповідного асортименту й якості в необхідній кількості в необхідне місце і час. Загальною метою управління логістичними процесами є реалізація й узгодження економічних інтересів безпосередніх і опосередкованих учасників підприємницьких операцій через найефективніше використання ресурсів. В процесі організації логістичної діяльності на підприємствах формується структура логістичного управління; виконується розподіл логістичних функцій та операцій між різними підрозділами та службами підприємства або приймається рішення про аутсорсинг; визначається послідовність та способи виконання логістичних операцій.
2. Досліджено, що до основних показників, що впливають на ефективність функціонування логістичних систем кормовиробництва відносять показник середнього запасу; показники, які характеризують ефективність кормовиробництва: якість кормів; собівартість вироблених кормів; економічна окупність кормів.
3. Обгрунтовано, що для оцінки управління логістичними процесами на підприємстві найчастіше застосовують системний підхід, оскільки саме цей підхід дає змогу врахувати різні аспекти управління логістичною діяльністю сільськогогсподарського підприємства, так як системний підхід є базовим для логістичної концепції управління підприємством.
4. Здійснено аналіз управління логістичними процесами в ТОВ «Катеринопільський елеватор». Основний вид діяльності підприємства –виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах. Досліжено обсяг виробництва комбікормової продукції за 2014–218 р.р. Для оцінки ефективності системи управління логістичними процесами було проведено аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства, в результаті визначено, що ТОВ «Катеринопільський елеватор» сформувало позитивний чистий фінансовий результат. Проте, щодо показника рентабельності власного капіталу, то в 2021 році кожна вкладена власниками гривня коштів принесла їм 18,64 копійок чистого прибутку. Це низький показник, який свідчить про незадовільну ефективність роботи підприємства.
5. Проведено оцінку ефективності управління логістичною системою ТОВ «Катернопільський елеватор». В результаті показників роботи відділу залізничного транспорту виявлено тенденцію зростання, що пов’язано із збільшення відстаней, на які перевозяться вантажі. Також на підприємстві ТОВ «Катеринопільський елеватор» простежується середній рівень інформаційного забезпечення логістичних процесів. Підприємство має достатньо ефективну систему управління логістичними процесами, але є ряд недоліків, що потребують виправлення у майбутньому для забезпечення ефективної діяльності досліджуваного підприємства в цілому, та підвищення рівня його конкурентоспроможності на національному ринку виробників комбікормів.
6. Визначено, що одним з найбільш ефективних варіантів вирішення задач зниження витрат і поліпшення якості перевізного процесу та підвищення беззбитковості діяльності організації є впровадження інформаційних систем маршрутизації, обліку та планування на підприємстві працює в сфері міжнародної логістики.
7. Для ТОВ «Катеринопільський елеватор», пропонується впровадження автоматизованої системи і установки логістичної програми «Zig-Zag», яка здійснює оптимізацію транспортного маршруту вантажних перевезень, за допомогою методу побудови математичної моделі лінійного програмування.
8. Запропоновано організаційно-функціональну структуру інтелектуального транспортно-логістичного центру перевезень сільськогосподарських культур для забезпечення планування, організації і обслуговування транспортних процесів, організаційне управління якої здійснюється з використанням сучасних телематичних технологій.
Інші роботи з даної категорії: