Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Цукровий діабет є актуальною медико-соціальної проблемою сучасності. Згідно з визначенням ВООЗ - цукровий діабет - стан хронічної гіперглікемії, обумовлене впливом на організм генетичних та екзогенних факторів. Поширеність цукрового діабету серед населення різних країн коливається від 2 до 4%.
За останні десять років поширеність цукрового діабету в Україні збільшилася в півтора рази, і станом на 1 січня 2015 року в країні лише офіційно зареєстровано понад мільйон двісті тисяч діабетиків, що становить близько 2,9% від усього населення і ця цифра щороку зростає. Лише половина з них отримують належне лікування. Утім, експерти вважають: насправді українців із діабетом удвічі більше, ніж показує статистика.
«Солодка» хвороба, або цукровий діабет посідає третє місце у світі по поширеності після серцево-судинних і онкологічних захворювань. За оцінками ВООЗ, 347 мільйонів людей у всьому світі мають це складне захворювання. Цукровий діабет визнано неінфекційною епідемією XXI століття. За прогнозами, у наступні 10 років загальна кількість випадків смерті через діабет зросте у понад 50%, а до 2030 року діабет стане провідною причиною смерті у світі.
Водночас у країнах Європи цифри щодо поширеності цукрового діабету значно вищі: у Німеччині - 10,2 %, Швеції - 7,3 %, Франції - 6,2 %, Іспанії - 9,9 %. Однак це не означає, що ситуація у нас оптимістичніша. Тягар хвороби особливо відчувається у країнах, що розвиваються. Понад 80% випадків смерті через діабет відбувається у країнах з низьким та середнім рівнем доходу. До таких належить й Україна. Вітчизняні фахівці наголошують - за останні 11 років поширеність цукрового діабету у нашій країні стрімко зросла - з 1,8 до 2,8 %. Сьогодні в Україні - 1 млн. 264 тис. хворих на ЦД І та ІІ типу. Українські ендокринологи зазначають, що Україна належить до країн з високим рівнем захворюваності на цукровий діабет.
За словами професора Бориса Маньківського, дані статистики щодо хворих на цукровий діабет та показників смертності в Україні далекі від істини.
«Офіційні цифри – понад один мільйон двісті тисяч людей з діабетом в Україні - враховують тільки виявлених і зареєстрованих хворих На жаль, ми не можемо точно сказати і скільки людей помирає через діабет. Хворі на цукровий діабет помирають і в нашій країні, і в усьому світі. І, на жаль, дуже часто помирають. Кожні сім секунд у світі діагностується 2 нових випадки діабету і одна людина помирає через ускладнення цукрового діабету. Це світова статистика», - наголошує професор Маньківський.
Об’єктом дослідження є цукровий діабет. Цукровий діабет – це гетерогенна група захворювань, що виникають на ґрунті абсолютної чи відносної інсулінової недостатності і об’єднуються наявністю спільного симптому – гіперглікемії.
Мета дослідження - проаналізувати проблему порушення обміну речовин на прикладі цукрового діабету.
Виходячи з мети нашого дослідження перед нами постають наступні завдання:
1. проаналізувати причини виникнення ЦД;
2. визначити види діагностики при ЦД;
3. методи лікування ЦД
4. профілактика захворювань на ЦД
Предмет дослідження – використання та застосування методів діагностики, лікування та профілактики ЦД.
Методи дослідження - теоретичний аналіз літературних джерел: Агаджанян Н. А., Аметов А. С., Балаболкин М.І., Бондар П. Н., Гайтон А. К., Гребеньов А. Л., Завьялов А. В., Кеттайл В. М., Маріні Дж., Сумін С. А. та ін.