Зміст
Вступ
Розділ I
1.1 Iсторія розвитку бактеріологічної служби
1.2 Загальна характеристика Центральної міської клінічної лікарні /ЦМКЛ/ м. Києва
1.3 Сучасні методики діагностики
Розділ II
2.1 Загальна характеристика бактеріологічних лабораторій
2.2 Аналіз штатної структури бактеріологічної служби
2.3 Аналіз показників діяльності баклабораторії
2.4 Аналіз фінансування та стан матеріально-технічної бази баклабораторії Центральної міської клінічної лікарні /ЦМКЛ/ м. Києва
Розділ III
3.1 Впровадження сучасних методик діагностики в роботу баклабораторії Київської центральної міської клінічної лікарні
3.2 Економічне обґрунтування впровадження сучасних методик діагностики в роботу баклабораторії Київської центральної міської клінічної лікарні
4. Висновок
5. Додатки (схеми, діаграми, таблиці)
6. Список скорочених найменувань
7. Список використаної літератури
Впровадження нових технологій – це новий підхід до надання медичних послуг, що забезпечує якісне медичне обслуговування.
Нові методи – це скорочення багатьох процесів у роботі баклабораторії, тому що дослідження виробляються значно швидше, а скорочення термінів одержання результатів аналізів і означає більш якісне обслуговування пацієнтів.
Ще однією складовою якісних медичних послуг виступає планування.
Плани складаються на всіх рівнях управління медициною.
Але не останнім фактором є кваліфікація персоналу й ефективне керування їм. Це також є основною складовою якісної медичної допомоги.
Бактеріологічна лабораторія ЦМКЛ м. Києва працює на достатньо професійному рівні. Зрозуміло, що рівень працездатності бактеріологічної лабораторії залежить від кількості лікарів-бактеріологів з вищими і першими кваліфікаційними категоріями, а також фельдшерів-лаборантів з вищими і першими кваліфікаційними категоріями.
Крім цього, для підтримки належного рівня працездатності, бактеріологічна лабораторія ЦМКЛ м. Києва повинна вчасно інформуватися про зміни у законодавчій і нормативно-правовій базі, про накази Міністра охорони здоров’я України, що стосуються компетенції діяльності лабораторії, а також має бути вчасно забезпечена поживними середовищами з придатними термінами використання для проведення бактеріологічних аналізів.
Поряд з новим обладнанням у баклабораторії ЦМКЛ
м. Києва є ще і застаріле обладнання, що нерідко виходить із ладу і вимагає невідкладного ремонту для продовження роботи в звичайному режимі. Для того, щоб не було простоїв у роботі необхідно поступово заміняти застаріле обладнання на більш сучасне, нове. Але, в цілому, бактеріологічна лабораторія Центральної міської клінічної лікарні м. Києва працює злагоджено, сумлінно, кваліфіковано.