Зміст
Список умовних скорочень
Вступ
І. Теоретична частина
І.1. Стан здоров'я дітей і молоді України
І.2. Методи обстеження серцево – судинної системи у дітей на Україні
І.3. Сучасні методи діагностування серцево-судинних хвороб
ІІ. Аналітико – дослідницька частина
ІІ.1. Аналіз організаційної структури Кременчуцької дитячої міської лікарні
ІІ.2. Аналіз показників діяльності педіатричного відділення старшого віку Кременчуцької дитячої міської лікарні
ІІ.3 Аналіз фінансово-господарської діяльності та матеріально-технічної бази міської дитячої лікарні м. Кременчука за 2003-2004 рік
ІІ.4 Матеріально – технічна база кабінету функціональної діагностики Кременчуцької дитячої міської лікарні
ІІІ Проектно – рекомендаційна частина
ІІІ.1 Соціальна доцільність впровадження нового методу діагностування в роботу педіатричного відділення старшого віку Кременчуцької дитячої міської лікарні
ІV Висновки
V Література
Основним завданням діяльності системи охорони здоров’я є збереження та зміцнення здоров’я населення та поліпшення якості медичної допомоги, розробка конкретних лікувальних та профілактичних заходів, форм і методів роботи окремих спеціальних служб.
Для поліпшення надання медичної допомоги населенню розроблено заходів, але слід ще розв’язати чимало проблем, у тому числі й невідкладних. Однією з таких проблем є серцево – судинні порушення серед населення України. Вони залишаються на теперішній час найбільш поширеними і є ведучими причинами смертності та інвалідизації населення у всьому світі з тенденцією до збільшення їх відсоткової ваги в структурі загальної захворюваності.
При виконанні дипломної роботи виконала такі завдання:
- проаналізувала літературні джерела з діагностики хвороб серцево – судинної системи у дітей в Україні;
- провела аналіз діяльності педіатричного відділення старшого віку дитячої міської лікарні м. Кременчука;
- провела аналіз фінансово – господарської діяльності Кременчуцької дитячої міської лікарні;
- вивчила стан служби охорони здоров’я матері і дитини та пошук шляхів поліпшення становища в цій галузі на прикладі Кременчуцької дитячої міської лікарні Полтавської області.
Виконавши ці завдання дійшла наступних висновків :
- з огляду літературних джерел з діагностики хвороб серцево – судинної системи у дітей в Україні, ми бачимо, що ця проблема дуже актуальна в нашій країні і дійсно є багато новітніх впроваджень у сфері діагностування дітей з цією патологією ;
- проаналізувавши діяльність педіатричного відділення старшого віку і фінансово – господарську діяльність Кременчуцької дитячої міської лікарні ми зрозуміли, що насправді існує соціальна необхідність в використанні новітніх технологій.
- аналізу фінансово – господарської діяльності лікарні видно, що за останні роки майже не виділялось коштів на придбання обладнання, необхідного для діагностики дітей з серцево – судинними захворюваннями, все нове обладнання було придбано за рахунок спонсорської допомоги від Кременчуцького нафтопереробного заводу.
В результаті проведеного моніторингу дітей з серцево – судинними вадами в Кременчуцькій дитячий міській лікарні стало зрозуміло, що придбання нової техніки у вигляді холтеровського кардіографа системи Cardio Sens є необхідним кроком для покращення діагностування серцево – судинних патологій і надасть можливість ще в ранньому віці виявити будь – які порушення і вчасно розпочати лікування.