Система управління фінансовою стійкістю підприємства (ID:1135950)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Економічна сутність поняття фінансовий потенціал підприємства
1.2. Оцінка фінансового потенціалу підприємства
1.3. Методичні основи управління фінансовим потенціалом підприємства
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. ОЦІНКА ФІНАНСОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ АВ ТОВ «АГРОЦЕНТР К»
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.2. Фінансова стійкість як складова оцінки фінансового потенціалу підприємства
2.3. Оцінка ділової активності як складової оцінки фінансового потенціалу підприємства
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ 64 ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ АВ ТОВ «АГРОЦЕНТР К»
3.1. Оптимізація структури фінансових ресурсів підприємства, як напрям підвищення ефективності управління фінансовим потенціалом підприємства
3.2. Розрахунок економіко-математичної моделі для прогнозування фінансового потенціалу підприємства
3.3. Розробка стратегії управління фінансовим потенціалом підприємства
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
Фінансовий потенціал є одним із основних факторів, який визначає успішність роботи сільськогосподарського підприємства в сучасних економічних умовах. Ефективне функціонування сільськогосподарського підприємства безпосередньо залежить від його фінансового потенціалу. Чим вищий фінансовий потенціал, тим більш конкурентоспроможним та інвестиційно привабливим є підприємство. В результаті підвищення фінансового потенціалу сільськогосподарського підприємства відбувається поліпшення як економічних умов загалом, так і економічної спроможності підприємства та адаптації його до сучасних умов ведення підприємницької діяльності.
Сьогодні результати діяльності переважної більшості сільськогосподарських вітчизняних підприємств свідчить про низьку ефективність управління фінансовим потенціалом. Зниження залучення додаткових коштів свідчить про погіршення показників фінансового стану вітчизняних підприємств і зниження їх фінансового потенціалу, що спричиняє обмеження можливостей щодо залучення фінансових ресурсів. В умовах перетворень, які характеризуються нестабільністю економіки, мінливістю кон'юнктури ринків збуту, перманентними змінами вартості факторів виробництва та цін фінансових ресурсів, змінами в конкурентному середовищі та іншими макро і мікроекономічними факторами, однією з першочергових задач керівництва підприємства є формування його фінансового потенціалу, який являє собою найпотужніший потенціал для оперативного й стратегічного впливу на виробничо-господарську діяльність та економічний розвиток підприємства.
Через це значну увагу слід приділити саме управлінню фінансовим потенціалом як найбільш складному та значущому елементу системи управління діяльністю підприємства. Таким чином, розглянута в курсовій роботі тема має велику актуальність в умовах сучасних економічних відносин та відіграє величезну роль у функціонуванні кожного окремого підприємства безпосередньо.
Питанням вивчення фінансового потенціалу підприємства присвячено наукові праці багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених, серед яких варто виділити роботи М.І. Баканова, С.Б. Барнгольца, О.В. Белінської, М.Д. Бердинець, І.О. Бланка, Г.В. Блакити, М.О. Канар, Г.В. Корнійчук, Г.В. Кучер, Н.М. Левченко, В.М. Марченко, В.В. Нонік, Г.В. Ситник та ін.
Метою роботи є дослідження теоретичних основ управління та пошук шляхів вдосконалення управління фінансовим петенціалом сільськогосподарського підприємства, що створить передумови для досягнення підприємством більш високих позицій на конкурентному ринковому просторі.
Для досягнення вищевказаної мети, потрібно виконати наступні завдання:
- дослідити економічну сутність поняття «фінансовий потенціал підприємства»;
- вивчити методичні основи управління фінансовим потенціалом підприємства;
- дослідити методи оцінки фінансового потенціалу підприємства;
- дати організаційно-економічну характеристику досліджуваному господарстві;
- провести оцінку фінансова стійкість досліджуваного підприємства;
- провести оцінку ділової активності досліджуваного підприємства;
- запропонувати заходи, які будуть направлені вдосконалення управління фінансовим потенціалом підприємства.
Предмет дослідження – процес управління фінансовим потенціалом на досліджуваному підприємстві.
Об’єкт дослідження – механізм управління фінансовим потенціалом досліджуваного підприємства.
Курсова робота виконується за матеріалами аграрно-виробничого товариства з обмеженою відповідальністю «Агроцентр К» Дніпропетровської області (далі по тексту - АВ ТОВ «Агроцентр К»).
Інші роботи з даної категорії: