Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Ринковий процес в Україні передбачає зміни в економічній структурі підприємств, що пов’язано із встановленням абсолютно нової системи стимулювання праці у сфері трудової діяльності. Мотивація праці – це система внутрішніх і зовнішніх впливів, яка спонукає працівників бути проактивними щодо досягнення особистих і корпоративних цілей. В сучасних умовах все більшої актуальності набуває питання мотивації праці. Відсутність дієвих стимулів, адекватної оплати праці, дефіцит працівників в організації призводять до їх незадоволеності роботою, що призводить до зниження продуктивності праці. Неефективна система стимулювання в організації часто призводить до кризи на ринку праці. Важливою умовою ролі трудових ресурсів є формування дієвого механізму стимулювання, який адаптується до сучасних умов і гнучко реагує на швидкі економічні зміни.
Проблема мотивації персоналу набуває сьогодні особливого значення, оскільки саме від правильно побудованої системи мотивації персоналу залежатиме результат роботи співробітників та розвиток організації. Застосовуючи більш інноваційні та прогресивні методи стимулювання, і використовуючи концепції мотивації, можна досягти значного поліпшення якості роботи організації у галузі.
Проблемою дослідження мотивації займалися багато вітчизняних і зарубіжних вчених, а саме: Армстронг, В. М. Данюк, Р. Дафт, В. В. Бала, І. Д. Бех, Д. П. Богиня, А. І. Горенко, І. М. Гринько, Н. В. Дикань, С. С. Занюк, Л. Г. Квасній, А. Я. Кибанов, М. К. Комлев, А. М. Колот, Г. Т. Куліков, М. Мескон, В. Лаврененко та інші.
Водночас деякі теоретичні методи та організаційні аспекти розвитку системи стимулювання працівників у сучасних умовах потребують додаткового поглибленого дослідження з урахуванням змін у мисленні та потребах людей.
Метою курсової роботи є конкретизація теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо ефективної стимулювання та мотивації працівників.
Предметом курсової роботи є теоретичні засади аналізу сутності методів стимулювання та мотивації праці персоналу.
Об’єктом курсової роботи є оцінка системи стимулювання та мотивації праці на підприємстві ТОВ «SANTALI».
Завдання курсової роботи:
- Дослідити зміст та сутність понять стимулювання і мотивація праці;
- Обгрнутвати особливості теорій стимулювання праці;
- Охарактеризувати форми та методи стимулювання праці;
- Дослідити кількісний і якісний склад працівників підприємства;
- Оцінити діючу систему мотивації і стимулювання праці на підприємстві;
- Запропонувати напрями оптимізації системи мотивації та стимулювання праці на підприємстві;
- розробити заходи із вдосконалення механізму стимулювання та мотивації праці
Інформаційною основою для дослідження є законодавчі та нормативно-правові акти, а також інформація, що міститься в науковій, тематичній літературі, матеріали наукових конференцій, дані статистичної звітності підприємства ТОВ «SANTALI».
Методи дослідження. Методи дослідження базуються на методах наукової абстракції, аналізу та синтезу. Методи системного та структурно-функціонального аналізу та методи на основі економічних досліджень: емпіричний, статистичний, факторний та порівняльний аналіз, економіко-математичний
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел.