Зразок роботи
ВСТУП
Для успішної діяльності будь-якої організації, незалежно від товарів і послуг, які вона надає, необхідні ефективно працюючі і кваліфіковані кадри, грамотні і здатні керувати виробничим процесом управлінці. Однак навіть якщо вдалося сформувати колектив зі справжніх професіоналів, не слід забувати про те, що персонал потрібно постійно мотивувати. Мотивація співробітників займає одне з центральних місць в управлінні персоналом, оскільки вона виступає безпосередньою причиною їхньої поведінки. Орієнтація працівників на досягнення цілей організації, по суті, є головним завданням керівництва персоналом [25].
На протязі багатьох століть керівники застосовували різні засоби зацікавленості людини до праці. Належну увагу цій проблемі приділяли вчені, які постійно досліджували природу мотивації людини до праці [26].
Питаннями мотивації праці займалися як закордонні, так і вітчизняні автори, зокрема: А.Маслоу, Д.Макгрегор, П.Армстронг, А.Кібанов, І.Баткаєва, О.Мітрофанова, М.Ловчева, Ф.Херцберг, Б.Mocнер, Б.Снідерман та інші.
Завдячуючи здобуткам у дослідженнях вітчизняних вчених, інвестиції у розвиток людського капіталу визначаються на сьогодні як одна з найважливіших передумов виходу України з кризового стану економіки, засвоєння інноваційної моделі розвитку і досягнення конкурентних переваг у світі.
У процесі історичного розвитку мотивація як економічна категорія пройшла два етапи: застосування політики «батога та пряника», використання методів психології і фізіології. Суттєвий внесок у розвиток теорій мотивації зробили українські вчені. Однак, деякі питання щодо визначення основних мотиваторів персоналу сучасних українських підприємств потребують подальшого системного вивчення [25].
Курсова робота викладена на 54 сторінках комп’ютерного тексту і складається зі вступу, трьох розділів, висновків та додатків. Бібліографічний список включає 29 літературних джерел на 3 сторінках. Робота містить 3 таблиці і 8 рисунків.
Метою написання курсової роботи є: вивчення основних теорій мотивації, дослідження та оцінка рівня мотивації персоналу і його вплив на ефективність роботи центру зайнятості.
Завдання полягає у визначенні сутності мотивації, дослідження основних теоретичних напрямів мотивації, вивченні методи мотивації та стимулювання праці, дослідження сучасного стану мотивування державних службовців, в тому числі працівників Кіровоградської обласної служби зайнятості, розробка пропозицій та основних напрямів по удосконаленню мотивування с обласній службі зайнятості.
Об’єктом дослідження є Кіровоградський обласний центр зайнятості та його структурні підрозділи.
Предметом дослідження є мотиваційні механізми, що застосовуються у службі зайнятості, зокрема у Кіровоградській обласній службі зайнятості.
Методами дослідження мотивації у курсовій роботі є оцінка рівня мотивації працівників Кіровоградської обласної служби зайнятості за непрямими показниками. Застосовано аналіз руху персоналу обласної служби зайнятості, аналіз фонду оплати праці працівників та плинності персоналу за період 2011-2013 рр.