Зміст
Вступ
Розділ 1 Теоретичні аспекти сутності і значення галузевої інфраструктури
1.1 Економічна сутність галузевої інфраструктури
1.2 Основні складові галузевої інфраструктури
1.3 Характеристика ефективності роботи галузевої інфраструктури
Розділ 2 Практичні засади галузевої інфраструктури в Черкаській обліасті
2.1 Оцінка галузевої інфраструктури на прикладі харчової галузі
2.2 Основні показники, які характеризують галузеву інфраструктуру
Розділ 3 Економічна оцінка галузевої інфраструктури на прикладі підприємства
3.1 Загальна характеристика підприємства
3.2 Оцінка галузевої інфраструктури підприємства
3.3. Шляхи удосконалення галузевої інфраструктури підприємства
Висновки
Список використаної літератури
Результативність господарської діяльності підприємства визначається рівнем організації не тільки основних виробничих процесів. В умовах подальшого вдосконалення технічної бази виробництва все більшого значення набувають питання раціональної організації допоміжних та обслуговуючих процесів, тобто розвитку інфраструктури підприємства.
Інфраструктура — це сукупність складових частин якого-небудь об'єкту, які мають підпорядкований допоміжний характер та забезпечують умови для нормальної діяльності об'єкту в цілому.
Інфраструктура підприємства — це комплекс цехів, господарств та служб підприємства, які забезпечують необхідні умови для функціонування підприємства. Інфраструктура являє собою своєрідний "тил виробництва", без якого неможлива нормальна робота підприємства. При цьому розрізняють виробничу та соціальну інфраструктури.
Виробнича інфраструктура підприємства — це сукупність підрозділів, які прямо не беруть участі у створенні основної (профільної) продукції підприємства, але своєю діяльністю сприяють роботі основних цехів, створюючи необхідні для цього умови.
Виробничу структуру підприємства, зокрема, складають:
— допоміжні та обслуговуючі цехи та господарства підприємства (ремонтний, інструментальний, енергетичний, транспортний, складське господарство тощо);
— допоміжні дільниці та служби, що розміщені у основних цехах;
— магістральні об'єкти, комунікаційні мережі, засоби збору та обробки інформації, природоохоронні споруди тощо.
Склад та розміри об'єктів виробничої інфраструктури підприємств залежать від галузі, типу та масштабу виробництва, особливостей конструкцій та технології виготовлення виробів, рівня спеціалізації підприємства.