Управлінські рішення в менеджменті (ID:342043)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1.ПОНЯТТЯ ТА КВАЛІФІКАЦІЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО – ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСПОДАРСТВА
2.1. Організаційно – правовий статус господарства
2.2. Аналіз структури господарства
2.3.Ефективність господарської діяльності
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ ГОСПОДАРСТВА
3.1. Розробка технології управлінського розв’язання проблем в господарстві
3.2. Етапи розробки і прийняття рішень менеджером
3.3. Методи прийняття рішень
РОЗДІЛ 4. ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Зразок роботи
Менеджером можна назвати людину тільки тоді, коли він ухвалює організаційні рішення або реалізовує їх через інших людей. Прийняття рішень - складова частина будь-якої управлінської функції. Необхідність прийняття рішення пронизує все, що робить керівник, формулюючи цілі і домагаючись їх досягнення. Тому розуміння природи прийняття рішень надзвичайно важливе для всякого, хто хоче досягнути успіху в мистецтві управління.
Прийняття рішень є важливою частиною будь-якої управлінської діяльності. Завдяки процесу прийняття рішень здійснюється координація діяльності компанії - головна функція менеджера.
Прийняття рішення являє собою свідомий вибір серед варіантів, що є або альтернатив напряму дій, що скорочують розрив між теперішнім часом і майбутнім бажаним станом організації.
Таким чином, даний процес включає в себе багато різних елементів, але неодмінно в ньому присутні такі елементи, як проблеми, цілі, альтернативи і рішення - як вибір альтернативи. Даний процес лежить в основі планування діяльності організації.
В управлінні організацією прийняття рішень здійснюється менеджерами різних рівнів і носить більш формалізований характер, ніж це має місце бути в приватному житті.
Справа в тому, що тут рішення торкається не тільки однієї особистості, частіше за все воно відноситься до частини або до цілої організації, і тому підвищується відповідальність за прийняття організаційних рішень. У зв'язку з цим виділяють два рівні рішень в організації: індивідуальний і організаційний.
Якщо у першому разі управлінця більше цікавить сам процес, його внутрішня логіка, то у другому - інтерес зсувається в сторону створення відповідного середовища навколо цього процесу.
Прийняття рішень є центральним елементом управлінської діяльності, по відношенню до якого всі інші можуть розглядатися як допоміжні. Далі під прийняттям рішень ми будемо розуміти особливий вид людської діяльності, направлений на вибір кращої з альтернатив, що є. Це визначення вказує на три необхідних елементи процесу вибору:
проблема, що вимагає дозволу;
людина або колективний орган, що ухвалює рішення;
декілька альтернатив, з яких здійснюється вибір.
Об’єктом курсової роботи є ФГ «Білак».
Метою курсової роботи є дослідження процесів розробки та ухвалення управлінських рішень у господарстві.
Для досягнення мети необхідно виконати наступні завдання:
- описати поняття та класифікацію управлінських рішень;
- здійснити організаційно – економічно характеристику господарства;
- проаналізувати процес прийняття та розробки управлінських рішень в умовах господарства ФГ «Білак».
- Запропонувати шляхи підвищення рівня ефективності прийнятих управлінських рішень.
Інші роботи з даної категорії: