Популяризація української літератури в межах українсько-польської культурної співпраці (на прикладі часопису “Посестри. Українська і польська література” (магістерська, унікальність 91%) (ID:891103)
Зміст
Зміст
Вступ
РОЗДІЛ І. НАПРЯМКИ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПІВПРАЦІ В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
1.1 Нормативно-правова база культурно-гуманітарного співробітництва України та Республіки Польща
1.2. Форми та напрямки розвитку культурної дипломатії в контексті українсько-польського культурного співробітництва
1.3. Перспективи розвитку культурної співпраці України та Польщі в умовах війни.
Висновки до розділу
РОЗДІЛ II. ОСОБЛИВОСТІ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В РЕСПУБЛІЦІ ПОЛЬЩА
2.1. Пріоритетні напрями співробітництва України та Республіки Польща у сфері книговидавництва та літератури
2.2. Механізми та методи популяризації української літератури в Республіці Польща.
2.3. Діяльність Інституту літератури в Кракові
Висновки до розділу
РОЗДІЛ III. РОЛЬ ЧАСОПИСУ “ПОСЕСТРИ. УКРАЇНСЬКА І ПОЛЬСЬКА ЛІТЕРАТУРА” У ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ В УМОВАХ ВІЙНИ
3.1. Характеристика Інтернет-часопису “Посестри. Українська і польська література”
3.2. Роль часопису “Посестри” у налагодженні міжкультурної комунікації та сприянні українсько-польському культурному діалогові
3.3. Пріоритети популяризації української літератури в Польщі для збереження та розвитку української ідентичності мігрантів
Висновки до розділу
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТОК А
ДОДАТОК Б
Зразок роботи
ВСТУП
Початок повномасштабного російського вторгнення в Україну ознаменував якісно новий етап українсько-польського культурної співпраці. Обидві країни зіштовхнулися з масштабними хвилями біженців та внутрішньо переміщених осіб, реалії воєнного часу породили масштабні економічні соціальні та культурні виклики, відповіді на які слід давати оперативно.
Згідно з результатами дослідження громадської думки, проведеного в грудні 2022 року Центром діалогу імені Юліуша Мєрошевського (Польща) та українською агенцією Info Sapiens, 72% респондентів, що проживають по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій, назвали поляків культурно найближчим до себе народом, тоді як 43% польська культура є найбільш цікавою для вивчення. Відтак попри чисельні проблеми ідентифікації та інтерпретації історико-культурної спадщини, які протягом десятиліть породжували приводи для культурних конфліктів та непорозумінь, формуючи чинники розділення українського та польського народів, саме сфера культури виявилася одним з надзвичайно важливих ланцюжків, за допомогою яких вдається налагоджувати ефективну взаємодію на міждержавному та загальноєвропейському рівнях.
За цих умов чимала кількість культурних інституцій та їхніх співробітників, індивідуальних діячів культури в екстремально важких умовах на території інших держав, була вимушена шукати нові алгоритми взаємодії з авдиторіями всередині країни, а також засоби й канали зовнішньої комунікації стосовно подій в Україні. У ситуації, що склалася, надзвичайно цінною виявилася підтримка урядових та неурядових інституцій Польщі, залучених до процесу культурного співробітництва між двома країнами.
Зусилля, спрямовані на популяризацію української літератури в межах українсько-польської культурної співпраці, сприяють зближенню двох народів та покращенню взаєморозуміння між ними. Якісно новий етап цієї роботи, який розпочався в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну, вимагає систематичного вивчення із залученням сучасного методологічного апарату.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є обґрунтування механізмів популяризації та розкриття потенціалу українсько-польської культурної співпраці в налагодженні міжкультурної комунікації та сприянні українсько-польському культурному діалогові.
Для досягнення поставленої мети було сформульовано наступні завдання дослідження:
- визначити основні напрямки українсько-польської співпраці в галузі культури протягом 1991-2022 років;
- розглянути зміни, що сталися на новому етапі культурної співпраці між двома країнами, передусім у напрямках, дотичних до літературного процесу;
- розкрити на прикладі Інтернет-видання “Посестри. Українська і польська література” нові можливості для налагодження діалогу і взаєморозуміння з між українським та польським народами;
- дослідити роль популяризації класичної літературної спадщини та сучасної літератури у культурній дипломатії України.
Об’єкт дослідження – процес популяризація української літератури в Республіці Польща.
Предмет дослідження – механізми та засоби просування української літератури в Польщі через співпрацю літературних інституцій двох країн в контексті зазначеної нормативно-правової бази, соціально-комунікативні аспекти функціонування Інтернет-часопису “Посестри”, його вплив на процеси, пов’язані з культурною дипломатією України.
Методи дослідження. Відповідно до поставлених завдань у магістерській роботі було використано загальнонауковий метод аналізу і синтезу з метою узагальнення даних нормативно-правової бази, актуальних публікацій та джерел, присвячених дослідженню проблеми; методи опису і класифікації в процесі вивчення публікацій Інтернет-часопису “Посестри. Українська і польська література”; метод екстраполяції для поширення висновків, отриманих з попередніх спостережень, на подальший розвиток суспільно-політичних явищ та процесів.
Наукова новизна одержаних результатів.
Практичне значення одержаних результатів.
Апробація магістерської роботи.
Публікації.
Інші роботи з даної категорії: